HEM İMAM OL HEM KAYMAKAM

İHL mezunları derneği ÖNDER, imam hatip lise ve ortaokulları için reklamlara başladı. Derneğin hazırladığı broşürde “Hem halkın önüne geçip imam hatip olabilecek hem de öğretmen, doktor, avukat, hâkim, kaymakam, müfettiş, mimar olabileceksiniz. Yeni dönemde Türkiye’nin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın” denildi

HEM İMAM OL HEM KAYMAKAM

ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği, imam hatip liseleri ve ortaokulları için Hem halkın önüne geçip imam hatip olabilecek hem de öğretmen, doktor, avukat, hâkim, kaymakam, müfettiş, mimar olabileceksiniz. Yeni dönemde Türkiyenin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın yazılı broşürleri ile tanıtım yapıyor.

Yeni eğitim öğretim yılında açılacak olan imam hatip ortaokulları için Türkiyenin dört bir yanında ön kayıt duyuruları yapılmaya başladı. ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği, İmam Hatip Kayıtları Başladıbaşlıklı broşürüne eklediği 20 Soruda İmam Hatip Okulları adlı bilgi notu bazı ilçe milli eğitim müdürlüklerinin internet sitelerine de eklendi.

‘Yeni dönemin gözbebeği’

Broşürde, İmam hatip liselerinin önündeki engeller kalkmıştırifadelerine yer verilirken, İHLden mezun olunca; hem dininiz üst düzeyde öğrencek hem de tıp, hukuk, siyasal, mühendislik gibi her çeşit üniversiteye girebileceksiniz. Hem halkın önüne geçip imam hatip olabilecek hem de öğretmen, doktor, avukat, hâkim, kaymakam, müfettiş, mimar olabileceksinizdenildi. Başbakan Tayyip Erdoğanın İmam hatipler milletin gözbebeği olacak sözlerine atıf yapılan broşürde Yeni dönemde Türkiyenin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın ifadeleri kullanıldı.

20 Soruda İmam Hatip Okullarıbilgi notunda ise İmam hatip okullarından nasıl insanlar yetişir?sorusuna Okullardan hemen her mesleğe yönelmiş saygın kişiler mezun olmuştur. Bilim, sanat, eğitim, siyaset ve iş dünyasında önde gelen birçok kişi imam hatip mezunudur yanıtı verildi.

İmam hatip ortaokulları ile ilgili broşürde ise Çocuklarımız imam hatip ortaokullarını bitirdiğinde; hem yüce kitabımız Kuranıkerimi öğrenecek hem de Anadolu, öğretmen, fen veya imam hatip lisesine gidebilecekdenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56