HRANT’IN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YERDE ADALET ARAYACAKLAR

Hrant’ın Arkadaşları”, 6 yıl önce gazetesinin önünde başından vurularak öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink için bu yıl da adalet isteyecekler.

HRANT’IN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YERDE ADALET ARAYACAKLAR
Hrant’ın Arkadaşları”, 6 yıl önce gazetesinin önünde başından vurularak öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink için bu yıl da adalet isteyecekler. Kendilerini “Hrant’ın Arkadaşları” olarak tanımlayan çok sayıda sivil toplum örgütü üyesi, 19 Ocak 2012 Cumartesi günü Şişli’den saat 13.30’da yürüyüşe geçerek, Dink’in öldürüldüğü saat olan 15.05’te gazetesinin Osmanbey’deki binasının önünde olacak.

Halkların Demokratik Kongresi de (HDK), Hrant Dink’in katledilişinin 6. yılı nedeniyle “Burdayız Ahparig” (Burdayız kardeşçiğim) sloganıyla, 19 Ocak’ta başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ve dünyanın her tarafında Hrant Dink’i anacağını bildirdi. “Burdayız Ahparig” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılacağını açıklayan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ise yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:

“Gerçeklerin örtülmesine, sumen altı edilmesine artık izin vermeyin. Halkın vicdanında çoktan mahkûm olmuş kişi ve zihniyetleri daha fazla korumayın. Vicdanları kanatan bu davanın siyasi ve bürokratik sorumlularının ceza almasını bu kez engellemeyin.”

Hrant Dink 19 Ocak 2007 tarihinde genel yayın yönetmenliğini yaptığı Agos gazetesinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56