İŞÇİLER ANKARAYA YÜRÜYOR

Sendika üyeleri, asgari ücretin insanca yaşayacak bir düzeye getirilmesi talebiyle topladıkları imzaları yarın TBMM’ne sunacak.

İŞÇİLER ANKARAYA YÜRÜYOR

DİSK’e bağlı Dev Sağlık-İş Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun asgari ücretin belirlenmesi için 3. görüşmesinin başladığı saatte, dün İstanbul ve Diyarbakır’dan Ankara’ya yola çıktı.

Sendika üyeleri, asgari ücretin insanca yaşayacak bir düzeye getirilmesi talebiyle topladıkları imzaları yarın TBMM’ne sunacak. Kadıköy İskele Meydanı’nda dün bir araya gelen sendika üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı. (Küçük fotoğraf) Açıklamada asgari ücretli çalışanların 599 TL’ye ailesini geçindirmeye çalıştığı anımsatılarak “Eğitim, sağlık hizmetleri ve işe gidiş ve geliş saatlerinde ulaşım parasız olmalıdır” denildi. Sendika Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise İstanbul’dan yola çıkan grubun Kocaeli, Bursa ve Eskişehir üzerinden Ankara’ya ulaşacaklarını, Diyarbakır’dan yola çıkan kolun da Adana ve Mersin üzerinden Ankara’ya ulaşacağını anlattı.

Açıklamaların ardından emekçiler otobüslerin hareket edeceği noktaya “Tayyip sen yaşa 590 liraya” sloganıyla yürüdü. Sendikanın Çukurova Bölge Temsilciliği de Kültür Sokağı girişinde açtıkları stantta imza kampanyası başlattı. İmzalar TBMM’ye gönderilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56