İSRAİL'E KARŞIYSAN KÜRECİK'İ ASKIYA AL

Kılıçdaroğlu “Bağırıp çağıracaksın ama Kürecik’ten İsrail’e aynı anda bilgi akacak. Kürecik radarı niye kuruldu? İsrail’in güvenliği için. Kürecik’i kapat, gelip seni kutlayacağım” diye konuştu.

İSRAİL'E KARŞIYSAN KÜRECİK'İ ASKIYA AL
Gazze’de bir insanlık dramı yaşandığını, buna karşılık Erdoğan’ın bütün taraflara kızmaktan başka bir şey yapmadığını belirten Kılıçdaroğlu, ‘’Eğer sen İsrail’e karşıysan, Kürecik’i askıya alırsın. Kürecik radarı niye kuruldu? İsrail’in güvenliği için. Kürecik’i kapat gelip seni kutlayacağım’’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğana, Gazzeye saldıran İsraile karşı tavır koymada samimiyse, Kürecik radar üssünü askıya alma çağrısında bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşmasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün önünde olan yeni Büyükşehir Yasa Tasarısını eleştirerek başladı. Belediyesi kapatılan belde sakinlerine, AKPye oy verirseniz sonunuz budur, CHPye oy verip iktidar yaparsanız o belediyeleri tekrar açacağız diye seslenen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanının yasayı veto edeceği konusunda umutlu olmadığını ifade etti. Kılıçdaroğlunun değerlendirmeleri ana başlıklarıyla şöyle:

Vah zavallı vah: Arkadaşlarımız Suriyeye gittiler, iki gazeteciden birisini buldular. Kendisiyle görüştüler, aldılar ve Türkiyeye getirdiler. Cüneyt Ünalı ailesiyle, Türkiyeyle, arkadaşlarıyla buluşturdular. Yüreğinde insan sevgisi olanlar teşekkür ediyor. Yüreğinde kin olanlar ise bunu hazmedemiyorlar. Bir gazetecinin serbest bırakılması, Suriye zindanlarından çıkarılması seni niye rahatsız ediyor arkadaş? İnsani duygularımız olduğu için, aileye, kendi insanımıza sahip çıktığımız için onu zindanlardan çıkarıp getirdik. Rahatsız olanlara sadece bir sözcük kullanacağım; zavallılar. Bu zavallılara ne denilebilir?

CHP olsa...: Başbakan elinde iple geziyor, idam edecek adam arıyor. Dışişleri Bakanı, hayır efendim o ip Norveçli vatandaş için. Adalet Bakanı, nereden çıktı bu idamediyor. Bunlar nasıl bir Bakanlar Kurulu, her biri farklı telden çalıyor. Bunu CHP yapmış olsaydı, davulla zurnayla CHPde her kafadan bir ses çıkıyor denirdi. Şimdi neden dut yemiş bülbüle döndünüz. O birilerine söylüyorum. Recep Tayyip Erdoğanın korkusu sizin ruhunuza mı sindi?

Filistin sorunu: Gazzede bir insanlık dramı yaşanıyor. İsrail abluka altına alıyor. Çoluk çocuk, genç yaşlı demiyorlar. Herkesi öldüreceğiz diyorlar. Bunu kabul etmek mümkün değil. Kendi bağımsız devletini kuracaktır Filistin. İsrail kendi tarihinden ders almalıdır. İsrail halkına yapılan zulmü hiçbir zaman unutmamalıdır. Biz CHP olarak Ortadoğuda barışın olmasını isteriz. Ama çoluk çocuğun katledildiği bir savaşı kim yaparsa yapsın onu kabul edemeyiz.

Kürecik’i askıya al: Sadece Obamaya kızmıyor, Arap Birliğine kızıyor, BMye kızıyor, ABye kızıyor ve en sonunda Filistinlilere kızıyor. Şimdi eğer gerçekten Tayyip Erdoğan Gazze konusunda bir şey yapmak istiyorsa, çok kolay bir yolu var bunun. Malatyada bir füze kalkanı var. Eğer sen İsraile karşıysan, Küreciki askıya alırsın. Kürecik radarı niye kuruldu? İsrailin güvenliği için. Küreciki kapat gelip seni kutlayacağım. Senin maskeni indireceğim Recep Tayyip Erdoğan. Medyası var çünkü. Kimin askerinin başına çuval geçirildi? Kimin askerleri kurşuna dizildi ve kimin zamanında? Halkımın bunları bilmesini isterim. Senin askerinin başına çuval geçirildiğinde sen ne yaptın? Bunları yapıyor, medya bunu Ortadoğu Fatihi olarak gösteriyor. Hangi Fatihten bahsediyorsun sen? Bereketsiz Fatih.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56