İZZETTİN DOĞAN AKP'NİN ÇALIŞTAYLARLA ALEVİLİĞİ KULLANDIĞINI NİHAYET ANLADI VE AÇIKLADI

Doğan, “Bu raporlar göstermiştir ki, AKP iktidarı Alevilere anayasal haklarını vermekten çok Sünni İslamı daha da çok örgütleyip, devleti tam anlamıyla Sünni devlete dönüştürmek istemektedir. AKP kendi çıkarları için Alevileri ve Aleviliği kullanmıştır” diye konuştu

İZZETTİN DOĞAN AKP'NİN ÇALIŞTAYLARLA ALEVİLİĞİ KULLANDIĞINI NİHAYET ANLADI VE AÇIKLADI

Alevi Vakıflar Ferderasyonu Onursal Başkanı ve Cem Vakfı Genel Başkanı Prof. İzzettin Doğan, Alevi çalıştayı sonuç raporunu eleştirerek, Sonuç raporu ile Alevilerle alay edilmiştir. Sırf iyi niyetimizi belirtmek adına bu çalıştaylara katıldık. Ancak çözüm için tek bir pozitif karar göremedikdedi. AKPnin çalıştaylarla Alevileri oyalayarak kullanmak istediğini anlatan Doğan, Bu raporlar göstermiştir ki, AKP iktidarı Alevilere anayasal haklarını vermekten çok Sünni İslamı daha da çok örgütleyip, devleti tam anlamıyla Sünni devlete dönüştürmek istemektedir. AKP kendi çıkarları için Alevileri ve Aleviliği kullanmıştırdiye konuştu.

Doğan yaklaşan seçimlerde kendi Alevisini yaratmaya çalışan partilere oy verilmemesini de istedi.
AKPnin kendi yurttaşlarını muhatap almayı övünerek anlatması da ayrıca kırıcıdırdiyen Doğan, oyunuzun rengi nedir sorusuna Seçimlerden 10 gün önce kararımı açıklayacağımyanıtını verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56