KATİLİ TARİKAT GİZLEDİ

İçişleri Bakanlığı müfettişleri Cafer Erçakmak’ın Hakkâri’de bir tarikatın Erçakmak’ı sakladığı bilgisine ulaşıldığını bildirdi. Erçakmak’ın zaman zaman Sivas’a ailesinin yanına gidip geldiği de belirtildi.

KATİLİ TARİKAT GİZLEDİ

Erçakmak’a ait olduğu iddia edilen cesede yapılan DNA raporları 1 ay geçmesine karşın hazırlanmazken Erçakmak’ın ailesi hakkında zanlıyı sakladığı ve güvenlik güçlerine bilgi vermediği iddiasıyla açılan soruşturma için ise takipsizlik kararı verildi.

2 Temmuz 1993’te 33 aydın ve sanatçı ile 2 otel görevlisinin yakılarak öldürüldüğü Madımak katliamının firari sanıklarından ve katliamın kara kutusu olarak nitelenen, geçen ay ölen Cafer Erçakmakın daha önce Hakkâride bir tarikat tarafından gizlendiği belirlendi. Erçakmakın zaman zaman Sivasa ailesinin yanına gidip geldiği de belirtildi. Erçakmaka ait olduğu iddia edilen cesede yapılan DNA raporları 1 ay geçmesine karşın hazırlanmazken Erçakmak’ın ailesi hakkında zanlıyı sakladığı ve güvenlik güçlerine bilgi vermediği iddiasıyla açılan soruşturma için ise takipsizlik kararı verildi.

İçişleri Bakanlık müfettişleri Sivas Cumhuriyet Savcılığı’na yazdığı yazıda geçen günlerde öldüğü ve gizlice Sivasta gömüldüğü belirtilen Erçakmakın 18 yıl boyunca nerelerde saklandığını, kimlerin sakladığını sordu ve savcılığın elinde varolan bilgi ve belgelerin kendilerine gönderilmesini istedi. Savcılık, Erçakmakın nerede saklandığı, kimlerin saklayıp koruduğu hakkında somut bilgi ve belgelere ulaşamazken, çeşitli telefon ihbarları ile Hakkâride bir tarikatın Erçakmakı sakladığı bilgisine ulaşıldığını belirtti. Erçakmakın Sivasta ve yurtdışında yaşadığı ve ülkeye giriş çıkış yaptığı yönünde somut bilgi ve belgeye ulaşılamazken zaman zaman Sivasa geldiği ve bu yönde birçok kez il emniyet müdürlüğüne ihbarların yapıldığı ifade edildi. Sivasta, 37 kişinin öldüğü Madımak Otelinin yakılması olayına karışan İhsan Çakmak ise 2007de İstanbulda yakalanmış ve İstanbul Belediyesi Ulaşım AŞye bağlı bir metro durağında gişe memuru olarak çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56