KIVIRCIK ALİYİ BİNLERCE SEVENİ UĞURLADI

Çatalca'da dün geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden, Türk halk müziğinin tanınmış isimlerinden sanatçı Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) için Avcılar Er Mahmut Dede Cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Yoğun katılım nedeniyle izdihamın yaşandığı törenin ardından Özütemiz, toprağa verildi.

KIVIRCIK ALİYİ BİNLERCE SEVENİ UĞURLADI
Aralarında çok sayıda sanatçı ve binlerce seveninin olduğu binlerce kişi Kıvırcık Ali'yi uğurladı.

Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz) için törenin yapılacağı İstanbul Avcılar Yeşilkent Mahallesi'ndeki cemevine ulaşan yollardaki araç trafiği, yoğun katılım nedeniyle zaman zaman durma noktasına geldi. çok sayıda kişi, aracından inerek cemevine yürüyerek ulaştı.
Töreni izlemek isteyenler civardaki binaların çatılarını tamamen doldurduğu görüldü. Cemevi önünde düzenlenen tören sırasında da aşırı kalabalık nedeniyle izdiham yaşandı. Kıvırcık Ali için Alevi-Bektaşi usulüyle tören düzenlendi.

Yapılan törenin ardından omuzlar üzerinde cenaze aracına kadar taşınan naaşı götürülürken cenaze aracının arkasından yürüyen kalabalık grup nedeniyle, TEM Otoyolu Avcılar bağlantı yolları bir süre trafiğe kapandı. İstanbul Esenyurt Gülbahçe Mezarlığında defnedildi.

Arguvan Haber olarak katıldığımız Kıvırcık Aliyi ugurlama törenine çok sayıda Arguvanlınında katıldığı gözlemlendi.  
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
- 11 yıl Önce

Olmaz Olsun

Böyle haber olmaz olsun
Kül eyledin Ali'm bizi
Sazımız da telimizi
Söktün gittin olmaz olsun

Olmasın hiç böyle keder
Dostlarını ettin heder
Ne'tsin sensiz bu perdeler
Attın gittin olmaz olsun

Ana rahminde yetimdin
Maşakkatlerle büyüdün
Ozan oğlu ozan idin
Koptun gittin olmaz olsun

Güngör böyle dedi dilim
Daha fazla yazmaz elim
Şok ettin bizleri Ali'm
Böyle ölüm olmaz olsun

İsmail Güngör

Evet dostlar olmasın zamansız ölüm.Kıvırcık Ali'nin zamansız gidişi bizi şoke etti.Saygıyla anıyorum.Anısına yazdığım bir kaç dörtlüğü paylaşıyorum.Işıklar içinde uyusun.

- 11 yıl Önce

KIVIRCIK CAN KALBİMİZDESİN

11. Aralık sabahın erken satında talihsiz bir kaza sonucu hayata gözlerini kapayan ve 12 Aralık öylen sonu ‘’bedenen toprağa, ruhen de yüreğimize koyduğumuz ‘’Kıvırcık Ali’yi hep içimizde bilip sevgiyle anacağız.…12 Aralık 2011 unutulmayacaktır. Ve meydanları tıka basa dolduran o güzel ‘’yüreği temiz insanlar’’ Sevgili Ali‘ yi yolculuğunda ‘’sanatı ve kişiliğine sergiledikleri güzel ilgi‘’ gözlerimizi bir kat daha yaşarmıştı, var olsunlar… Orada bir doğruya daha tanık olduk ki, ülkemiz sadece içi boş bir kalabalıktan ibaret de değilmiş…
Dostlar, işte ölüm denen acı hakikat herkesi göz göre yakalamıyormuş. Bazı şiirlerimde yaptığım bu tip hatırlatmalar ölümden korkalım anlamında düşünülmemelidir ve düşünmemişimdir de…
‘ ’İnsan doğduk, insanca yaşayalım ve öyle de dönelim’’, diye düşünmüşümdür.

Ali Rıza UĞURLU

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56