METİN GÖKTEPE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yapılan Törende Ahmet Şık, “Türkiye’de yapılan işe gazetecilik demeye dilinin varmadığını” belirterek Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda da cemaatin parmağı olduğunu, çete gibi bir grup polisin bunları torbalara doldurduğunu söyledi.

METİN GÖKTEPE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
“Metin Göktepe 15. Gazetecilik Ödülleri” dün sahiplerini buldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen ödül töreni öncesinde konuşan gazeteci Ahmet Şık, “Türkiye’de yapılan işe gazetecilik demeye dilinin varmadığını” belirterek Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda da cemaatin parmağı olduğunu, çete gibi bir grup polisin bunları torbalara doldurduğunu söyledi. Nedim Şener ise “İnsanların kahvelerde bile siyaset konuşmaktan korkar olduğunu” belirterek “Hoş geldin Abdülhamit dönemi” dedi.

Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe’nin de katıldığı törende Haber Ödülü’nü, “Pozantı Cezaevi’nde cinsel istismar iddiası” başlıklı haberiyle Zeynep Kuriş, Görüntülü Haber Ödülü ise Van’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki ikinci depremde Van Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yaşananları yansıtan haberleriyle muhabir Ali Burak Ersemiz ve kameraman Deniz Pirinççiler kazandı. Gazetecilik faaliyetini cezaevinde de sürdüren cezaevinde yaptığı ve Birgün gazetesinde 7 Mart 2012 tarihinde “Kadınlar vardır, kadınlar hapiste” başlığıyla manşetten yayımlanan haberiyle Zeynep Kuray’a da Jüri Onur Ödülü verildi.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56