MUHARREM ÇADIRINA SALDIRI

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) muharrem orucu nedeniyle merkez Erzincan Dörtyol'da kurduğu çadır, önceki gece 10-15 kişilik bir grup tarafından yakıldı.

MUHARREM ÇADIRINA SALDIRI
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) muharrem orucu nedeniyle Erzincan merkez Dörtyol'da kurduğu çadır, önceki gece 10-15 kişilik bir grup tarafından yakıldı. Emniyet, PSAKD yetkililerinebirkaç sarhoşun işidirdedi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Adıyamanda Alevi yurttaşların evlerinin işaretlenmesine ilişkin çocukların yaptığını belirledik” açıklamasında bulunmuştu.

PSAKD Erzincan Şube Başkanı Salih Ürün, Esnaf, çadırı 10-15 kişilik bir grubun yaktığını anlattı. Emniyet ise Birkaç sarhoşun işidirdiyor. Her taraf güvenlik kamerası ile dolu. Bu kasıtlı bir saldırı” dedi. PSAKD dün bin kişinin katılımıyla basın açıklaması yaparak olayı kınadı.

Erzincan’da ilk değil

PSAKD Genel Başkanı Kemal Bülbül olayı kınayarak Yakın zamanda Erzincanda yine kapılarımıza çarpı işaretleri konmuş ve duvarlarımıza tehdit içeren hakaretler yazılmıştı. Yetkililer bu olayı görmezden gelmişlerdi” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sebahat Akkiraz da Bu saldırı halkımızın inancına ve şahsına karşı gerçekleştirilmiştir. Suçlular bulunup cezasını çekene kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56