MUSTAFA BALBAY SON SAVUNMASINI YAPTI

Tutukluluğunun 5. yılında olduğunu ifade eden Balbay, "Ülkeme artık bir milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

MUSTAFA BALBAY SON SAVUNMASINI YAPTI
Balbay, önce kişilerin tutuklandığını, sonra da suçun yaratılmaya çalışıldığını belirtti. Çıkarılan yargı paketlerinden Silivri'deki tutukluların yararlanmadığını belirten Balbay, "Silivri'de düşman, İmralı'da pişman uygulamasıyla barış sağlanamaz" diye konuştu.

Ergenekon davasında, CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Sinan Aygün ile davanın tutuklu sanığı Kemal Aydın son savunmalaırnı tamamladı.

Mustafa Balbay savunmasında, gazetecilik faaliyetleri nedeniyle yargılandığını belirtti. '10.Yıl Marşı suç, Misak-ı Milli demek suç sayılıyor" diyen Balbay, bu şekilde intikam alındığını ifade etti. Balbay AKP'nin yargı paketlerinden Ergenekon tutuklularının yararlanamadığını söyledi. "Ankara'da yargı paketleri çıkarıp, 'Silivri için değil ha' demek intikam değil de nedir? Silivri'de düşman, İmralı'da pişman uygulamasıyla barış sağlanamaz. Eyleme bulaşmış elinde silah tutan ve silahlarıyla bu topraklardan giden barışçı olacak, bu salonda gazeteci, asker ve akademisyenler tutuklu olarak, terörist olarak yargılanacak. Bu tablodan ne adalet, ne hukuk ve ne de iç barışın çıkmayacağını herkes görebilir."

Mütalaanın karmaşık olduğunu söyleyen Balbay, kişilerin birbirleriyle sıradan sebeplerle ilişkilendirildiğini vurguladı. Balbay, "Einstin gelse bu denklemi çözemez" dedi. "Bu mütalaa bir hukuk metni değil. Mütalaaya bakarken bir kişi iftira atarken bile daha dikkatli olur diye düşündüm. Geciken adalet, adalet değildir ama çok hızlı adalet de kaza yapar."

Darbe günlükleri olarak bilinen notlar nedeniyle suçlandığını hatırltan Balbay, notların hâlâ kendine gösterilmediğini belirtti. Balbay, değiştirilen notlara farklı anlamlar kazandırıldığını vurguladı

Tutukluluğunun 5. yılında olduğunu ifade eden Balbay, "Ülkeme artık bir milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

Duruşmada, CHP milletvekili Sinan Aygün ve davanın tutuklu sanığı Kemal Aydın da savunmalarını tamamladı.


Ulusal Kanal

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56