ODTÜ'LÜLER BOYUN EĞMİYOR

Eylemleri sürüyor, dayanışma büyüyor

ODTÜ'LÜLER BOYUN EĞMİYOR
AKP baskısı karşısında başlattıkları işgal eyleminde, gece boyunca başta Enternasyonalolmak üzere devrim marşları dinleyen, pankart boyayan ODTÜ öğrencileri Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla şekillenen tartışmaları ODTÜnün kurumsal tavrını öğrencilerin tavır ve düşünceleri belirler. Rektörümüzün samimiyetinden eminiz. Bizim arkamızda. Başbakan ODTÜden kelle almadan rahatlamayacak. Hocalarımızın ve rektörümüzün arkasındayızsözleriyle değerlendirdi.

ODTÜ öğrencilerinin iki günlük işgal eylemi U-3 ismini verdikleri Necdet Bulut Amfisi’nde devam etti. İlk günün gecesinde öğrenciler uyumadı, bugün Devrim Stadı’nda düzenlencek etkinlik için hazırlık yaptı. ODTÜ’lü öğretim üyeleri ve öğrenciler bugün saat 12.30’da hazırlık okulu önünde buluşarak Devrim Stadı’na yürüyecekler. Saat 13.00’te ise öğrenciler statta, yukarıdan bakıldığında ODTÜ Ayaktayazısı okunacak şekilde dizilecekler. Ardından Beyoğlu Kumpanya, Grup Gündoğarken, Gülsen Tuncer, Marsis, Bulutsuzluk Özlemi’nden Nejat Yavaşoğulları, Pınar Aydınlar, Redd’den Güneş Duru birer konser verecek. Öğrenciler internet üzerinden ODTÜ tartışmalarını ve işgalin nasıl değerlendirildiğini takip etti. Öğrenciler özellikle de yandaş basında ne kadar varız araştırması yaptı. Yeni Akit gazetesinin önceki günkü sayısında yayımlanan Fitne Üssü ODTÜmanşetinden pankartlar hazırlayan öğrenciler pankartlara Yandaş Basın ODTÜye Kusuyoryazdılar. Basın üzerinden yaptıkları tarama sırasında öğrenciler Başbakan’ın sözleri ve YÖK’ün inceleme kararı almasından sonra daha da alevlenen ODTÜ tartışmasını değerlendirdi.

Hocalara destek

Arkadaşlarının serbest bırakılmasından sonra ODTÜ konusunun gündemden düşeceğini düşündüklerini belirten öğrenciler, Başbakan ODTÜden kelle almadan rahatlamayacak. Boykota katılanları, senato üyesi hocaları istiyorlar. Rektör Ahmet Acarın samimiyetinden şüphemiz yok. Ama biliyoruz ki dikkat etmesi gereken birçok nokta var. Yine de arkamızda olduğunu da biliyoruz ve eminiz ki ODTÜnün kurumsal tavrını öğrencilerin düşünceleri, tavırları belirler. Açılacak soruşturmalarda hocalarımıza ve rektörümüze sahip çıkacağız, onların arkasında olacağız değerlendirmesini yaptı.

ODTÜ’lüler; bazı üniversitelerin ODTÜ’yü hedef alan açıklamalar yapmasıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan biraz daha bizimle uğraşabilsin diye yapılan açıklamalar. Onlar yarın susar, üniversiteler gerçek sahipleri tarafından temsil edilmeye başlar dediler.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56