ÖĞRENCİLER AYAKTA

ODTÜ başta olmak üzere pek çok üniversitede AKP ve polis şiddeti protesto edildi. ODTÜ’lü ögrenciler iki gün süren eylemlerini Devrim stadındaki “ODTÜ Ayakta AKP’ye Direniyor” şenliği ile sonlandırdı.

ÖĞRENCİLER AYAKTA
ODTÜ’lü öğrenciler yaklaşık 20 üniversiteden gelen yüzlerce ögrenci ile birlikte rektör Prof. Dr. Ahmet Acar’ın Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüştüğü saatlerde ünlü Devrim stadında AKP’yi ve Erdoğan’ın ODTÜ ile ilgili sözlerini protesto etti. Hacettepe ve Ankara üniversitelerinin öğrencileri ODTÜ kapısından içeri alınmayınca özel güvenlik görevlileri ile aralarında arbede yaşandı.

ODTÜ’lü öğrenciler iki günlük işgal eylemlerini Devrim stadında gerçekleştirdikleri ODTÜ Ayakta AKPye Direniyor şenliği ile sonlandırdı. Yüzlerce ODTÜ’lüye 9 Eylül, Dicle, Fırat, Mersin, Çukurova, Kocaeli, Mehmet Akif Ersoy, Abant İzzet Baysal, Trakya, Sakarya, Bülent Ecevit, Düzce, Ankara, Gazi ve Hacettepe üniversitesi öğrencileri de destek verdi. Öğrenciler hazırlık binasından Devrim stadına yürürken Ankara ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin kampusa girişleri üniversitenin özel güvenlik görevlileri tarafindan engellendi. Öğrenciler ile görevliler arasında yaşanan arbededen sonra öğrenciler barikatları aşarak ODTÜ’lülere katıldı. Hacettepe öğrencilerinin ellerindeki Murat Tuncer Hacettepeyi temsil etmiyorpankartı dikkat çekti. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, yaptığı yazılı açıklama ile ODTÜ’yü kınayan 40’a yakın üniversite rektörü arasına katılmıştı.

‘ODTÜ’de direniş sürüyor’

Yüzlerce öğrenci devrim Devrim stadının çimlerine ODTÜ Ayaktayazısı oluşacak şekilde dizildi ve bir süre bu şekilde oturarak Tayyip elini ODTÜden çeksloganı attı. Ardından konserlere geçildi. Pınar Aydınlar, Marsis, Redd, Grup Gündoğarken ve Beyoğlu Kumpanya sahneye çıktı. Bulutsuzluk Özlemi’nden Nejat Yavaşoğulları ise gözaltına alınan öğrenciler için yazdığı Bizi de Al Hacı şarkısını söyledi. ODTÜ’de ABD Büyüelçisi Kommer’in aracını yakan öğrencilerden biri olan Tuncay Çelen de sahneye çıkarak öğrencileri hükümete karşı tavırlarından dolayı ODTÜde direniş sürüyor sözleri ile kutladı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve Tunceli Milletvekili Kamer Genç de yürüyüşe katıldı

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56