ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI MEVLİT İLE BAŞLAYACAK

Eğitim-Sen üyesi öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi 24 Kasım Öğretmen Günü programına katılmayarak tüm yurtta alanlara çıkacak. Ankara’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları mevlit ile başlayacak

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI MEVLİT İLE BAŞLAYACAK

Eğitim-Sen üyesi öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi 24 Kasım Öğretmen Günü programına katılmayarak tüm yurtta alanlara çıkacak, “meslek itibarlarının Başbakan Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından ayaklar altına alınmasını” protesto edecek, “öğretmenliğin artık kutsal ve onurlu bir meslek olmadığını” açıklayarak öğretmen kimlik kartlarını yerlere atarak Dinçer’e iade edecek.

Ankara’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları mevlit ile başlayacak

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında 31 yıl sonra bu yıl bir ilke imza atılacak. Bugün Ankara Hacıbayram Camisi’nde, aralarında Köy Enstitülerinin kurucusu Hasan Âli Yücel’in de bulunduğu “ebediyete intikal etmiş merhum Milli Eğitim bakanları” ile birlikte bakanlık mensupları ve şehit öğretmenler için mevlit okutulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü için bu yıl 3 günlük bir program belirledi. 81 ilden Ankara’ya getirilecek olan 81 “mesleğinde fark yaratan öğretmen” Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i, Anıtkabir’i ziyaret edecek, çeşitli etkinliklere katılacak.

Öğretmenler Günü için hazırlanan Ankara programı ise bu yıl bir ilke sahne olacak. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri mevlit okutulması ile başlayacak.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 21 Kasım’da 25 ilçe milli eğitim müdürlüğüne gönderilen yazıda “24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde 23 Kasım 2012 Cuma günü saat 14.00’te Hacıbayram Camisi’nde ebediyete intikal etmiş öğretmenler merhum Milli Eğitim bakanları, bakanlık mensupları ile şehit olan öğretmenlerimiz için mevlit okutulacaktır” ifadeleri kullanıldı. Cuma namazının ardından başlayacak mevlit programına katılmak isteyen öğretmenler dersi bırakıp Hacıbayram Camisi’ne gidecek.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56