ORTAÇAĞ ZİHNİYETLİ REKTÖR KENDİNİ CENNETİN BEKÇİSİ YERİNE KOYDU

‘Alevilik sapkınlıktır’ diyen ‘rektör’ Laçiner, kendini ‘cennetin bekçisi’ yerine koydu. Sözde bilim insanı 18 Mart Üniversitesi Rektörü Sedat Laçiner’in “İnsanın Şii olması Hıristiyan olmasından kötü. Çünkü Hıristiyan nihayetinde ehli kitaptır. Şiide, Alevide sapkınlık var. Şiiler ve Aleviler cennete gidemez” demesi Alevi derneklerini ayağa kaldırdı. Alevi örgütleri ‘Rektör efendi’nin üniversitelerin getirildiği noktayı ortaya koyduğunu belirtti.

ORTAÇAĞ ZİHNİYETLİ REKTÖR KENDİNİ CENNETİN BEKÇİSİ YERİNE KOYDU
TRTde yayımlananAçıhaber programında konuşan 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçinerin “İnsanın Şii olması Hıristiyan olmasından kötü. Çünkü Hıristiyan nihayetinde ehli kitaptır. Üç dinden bir tanesidir. Allah onu selamete de erdirebilir. Belki cennete de koyabilir. Şiide, Alevide sapkınlık var, onda dini bozmaya çalışmak var. Şiiler ve Aleviler cennete gidemez sözleri Alevi derneklerini ayağa kaldırdı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı (Arguvanlı) Kemal Bülbül: Farklılığa tahammülü olmayan, ırkçı, gerici zihniyetin üniversitelerde kürsü işgal ettiği, rektörolduğu ülkede demokrasi ve laiklik olmaz. Rektörefendi, iktidarın ve Türk-İslamcı devlet dininin en kahraman savunucusudur. Bilimin iktidara payende olduğu devirlerde demokrasi değil, faşizm olur. Rektörefendi kendini cennet bekçisisanmalı ki, çok inandığını iddia ettiği Allahın hükmüne müdahale etmeyi bile kendinde hak görüyor.Rektörünecdadı da böyle yapardı. Aleviler sapıktır! Yoldan çıkmıştır! Katli vaciptir! Malı ve canı helaldir!diyerek soykırım yapmışlardı. Şeyhülislam Ebussuud Efendinin günümüz versiyonu olan Rektör efendinin aklı sarıklı, bilinci cüppelidir.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel: Bir ülkenin Başbakanı’nın dini lider, cemaat lideri gibi davrandığı bir yerde bir üniversite rektörünün de devletin televizyonundan kamuoyuna böyle görüşler ileri sürmesi gelinen noktada anormal bir şey değil. Biz bunlara alıştık. Çünkü cennete kimin gidip gitmeyeceğine Allah adına karar veren bir bilim adamı sıfatıyla bariyer bekçisi var. Bu, Ebussuud zihniyetinin, Muaviye zihniyetinin hâlâ günümüzde de kılık kıyafet değiştirerek rektör kılığında devamıdır.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez: Sapkın olan onun fikridir, zihniyetidir, bizatihi kendisidir. Onun gittiği cennete de bizler gitmek istemiyoruz zaten, kendisi bizatihi sapkın olduğu için. Türkiyede üniversitelerin nasıl bir noktaya getirildiğini, üniversiteleri kimlerin yönettiğini gösteren çarpıcı bir örnek. Böylesine sapkın zihniyetli insanların rektör olduğu, profesör olduğu bir süreçten geçiyoruz. Dilerim bir an önce görevden alırlar. Savcıların da göreve davet ediyorum.

Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Hüsniye Takmaz: Bilim için çalışması gerekenler din adına fetva vermeye başlamışlarsa artık bu ülkede laik hukuk devletinden söz edemeyiz. Bu demektir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık Türkiye İslam Cumhuriyeti olmuştur. Şeriat özlemi çekenler, Osmanlı İmparatorluğu hedefleyen insanların hedeflerini gerçekleştirmek yolundaki çabalarını görmekteyiz.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56