SAĞLIKTA YAŞANAN ŞİDDET PROTESTO EDİLECEK

Gaziantep’te göğüs cerrahisi uzmanı Ersin Arslan’ın öldürülmesi ve sağlıkta yaşanan şiddet olaylarının artması yurt genelinde protesto edildi. Saldırıların ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’yla tırmanışa geçtiği belirtilirken sağlıkçılar bugün iş bırakacak. Acil servisler dışında hizmet vermeyecek olan sağlık çalışanları, eyleme halkın da destek vermesi için çağrı yaptı

SAĞLIKTA YAŞANAN ŞİDDET PROTESTO EDİLECEK
Hekimler ve sağlık çalışanları, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesinde çalışan göğüs cerrahi uzmanı Dr. Ersin Arslanın (30) öldürülmesi ve sağlıkta yaşanan şiddet olaylarının artmasını, bugün Türkiye genelinde iş bırakma eylemi ile protesto edecek. Sağlık çalışanları acil servisler dışında hizmet vermeyecek.

İSTANBUL Saat 11.30da Çapadaki İstanbul Tıp Fakültesinde bir araya gelecek hekim ve sağlık çalışanları, Beyazıt Meydanına kitlesel yürüyüş gerçekleştirecek. Cağaloğlundaki İstanbul Tabip Odası binasında dün düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ali Çerkezoğlu, oda verilerine göre, son 2.5 yılda yalnızca İstanbulda şiddet nedeniyle 131 hekimin dava açtığını, bu yılın başından itibaren rakamın 16yı bulduğunu söyledi.

ANKARA Ankaralı doktorlar bugün saat 11.30da Numune Hastanesinde buluşarak Sağlık Bakanlığına sessiz yürüyüş düzenleyecekler. Dün de Ankara Tabip Odası üyesi yaklaşık 1300 doktor, beyaz önlüklerinin üzerine siyah kurdele takıp Sağlık Bakanlığına doğru sessiz yürüyüşegeçtiler.

İZMİR Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İzmir Şubesi, bugün saat 12.00de Basmaneden il sağlık müdürlüğü önüne dek yürüyerek siyak çelenk bırakacak. Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesinde dün toplanan sağlık çalışanları da Bakan istifa”, “Sağlıkta dönüşüm öldürüyor”, “Katil sistemdirsloganları attı.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56