SİVAS KATLİAMININ 19.YILI

2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak otelinde yakılarak katledilen 33 aydın ve sanatçı ile iki otel görevlisi törenlerle anılacak.

SİVAS KATLİAMININ 19.YILI
2 Temmuz 1993te Sivas Madımak otelinde yakılarak katledilen 33 aydın ve sanatçı ile iki otel görevlisi törenlerle anılacak.

2 Temmuz Pazartesi günü Avrupadan ve Türkiyenin dört bir yanında gelen katılımcılar sabah saat 09.00da Seyrantepedeki Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevinde toplanacak. Cemevinden Ethem Bey Parkına kadar Madımakta yaşamını yitirenlerin aileleri önde olmak üzere yürüyüş korteji oluşturulacak. Eğitim-Sen ve KESK bileşenleri Kepenek Caddesi üzerinden Ethem Bey Parkı önünde Seyrantepe Cemevinden gelen kortej ile birleşecek. Mevlana Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanına ulaşılacak.

Anma Komitesi Atatürk anıtına çelenk sunacak. Yürüyüş Cumhuriyet Meydanından Bankalar Caddesindeki Madımak Oteli önüne kadar devam edecek. Burada kortej bileşenleri ile katledilenlerin aileleri adına bir kişi konuşmalar yapacak. Madımak Oteli önüne karanfil bırakıldıktan sonra anma sona erecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56