ÜÇ FİDANIN İDAMIN'IN 41. YILI

Üç Fidan, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilişlerinin 41. yılında tüm yurtta anılacak.

ÜÇ FİDANIN İDAMIN'IN 41. YILI
Türkiye’de sosyalist gençlik hareketinin önderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idam edilişlerinin 41.yılında İstanbul’da çok sayıda demokratik kitle örgütünün katılacağı gösterilerde anılacak.

İstanbul’da Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı anmak için 68’liler Birliği Vakfı bugün saat 12.00’de Gümüşsuyu İTÜ önünde toplanarak ABD 6. Filosu askerlerinin denize döküldüğü Dolmabahçe rıhtımına yürüyecek. Saat 12.30’da Denizler için yapılacak olan saygı duruşu ve konuşmaların ardından denize kırmızı karanfil bırakılacak. Anma programına Cumhuriyet Okurları da (CUMOK) katılacak. Mücadele Birliği Platformu da Kadıköy İskele Meydanı’nda Halkın Denizi, Denizle’şen halklabaşlıklı miting düzenleyecek. Saat 13.00’te Tepe Nautilus önünde toplanacak olan kitle, Kadıköy’e yürüyecek. Burada yapılacak olan konuşmaların ardından Emeğe Ezgi grubu konser verecek.

‘Üç Fidan’ Ankara ve İzmir’de de anılacak

Deniz’leri anmak amacıyla aralarında Öğrenci Kolektifleri, Genç-Sen, Gençlik Muhalefeti ve HDK Gençlik Meclisi’nden oluşan gençler saat 17.00’de Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelerek İstiklal Caddesi üzerinden Dolmabahçe’ye yürüyecek.

Üç Fidan” İzmir’de de yerel yönetimlerin öncülük ettiği törenlerle anılacak. 68’liler Birliği Vakfı da devrimci Alpaslan Özdoğanın mezarı başında saat 12.30’da ‘Üç Fidan’ı anacak. Tören, eski Dev-Genç Genel Başkanı Atilla Sarp, Sinan Cemgil, Alpaslan Özdoğan’larla birlikte mücadele eden Tuncer Sumer de katılacak. Deniz’lerle mahkemede yargılanan Mete Ertekin de Bayraklı Belediyesi tarafından yaptırılan Üç Fidan anıtının açılışına katılacak. Açılış saat 19.00’da gerçekleştirilecek. Aynı saatte Uğur Mumcu Parkı’nda Karabağlar Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe Atilla Sarp konuşmacı olarak katılacak.

CHP Buca ilçe örgütünce saat 05.00’te Buca Belediyesi tarafından yaptırılan Üç Fidananıtı önünde anma töreni gerçekleştirilecek.

Ankara’da da 68’liler Birliği Vakfı’nın öncülüğünde siyasi partiler, sendikalar, oda ve meslek kuruluşlarının katılacağı anma etkinliği düzenlenecek. Üç Fidan, Karşıyaka Mezarlığı’nda düzenlenen törenlerle de anılacak.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56