VANDAN YİNE ACI HABER GELDİ-HÜKÜMET ENKAZ ALTINDA

Vanda 5.6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından ilk belirlemelere göre enkazdan 24 kişinin yaralı kurtarıldığı, 7 kişinin ise hayatını kaybettiği öğrenildi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Van'da bir kez daha deprem olmasının mümkün olmadığını söylemişti.

VANDAN YİNE ACI HABER GELDİ-HÜKÜMET ENKAZ ALTINDA

Vanda 5.6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından ilk belirlemelere göre enkazdan 24 kişinin yaralı kurtarıldığı, 7 kişinin ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

HÜKÜMET ENKAZ ALTINDA

Vanda5.6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Oysa Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Van'da bir kez daha deprem olmasının mümkün olmadığını söylemişti.

İşte Erdoğan Bayraktar'ın büyük tepki çeken o sözleri:

"Depremin tarihine baktığımız zaman herhangi bir bölgede büyük deprem olduğu zaman 6.5 şiddetinden büyük olduğu zaman bundan sonra burada artçı depremler olacak. En kısa mesafe 150 km'yi etkileyecek. Büyük depremin olduğu yerde bir daha deprem olmaz. Dünyada bunun bir örneği görülmemiştir. Bugün diyebilirim ki Van merkez ve Erciş en güvenilir bölgedir. çünkü buradaki fay kırılmıştır, enerjisini boşaltmıştır. İlk 3 gün 6'ya yakın şiddetli deprem olabilir. Ondan sonra şiddeti azalır. 3 aya kadar bizim hissettiğimiz çok az ve hissetmediğimiz binlerce sarsıntı olur. Onun için burada özellikle ağır hasarlı binalar girilmesin. Yıkık binalara yaklaşılmasın. Bunun dışındaki binalara girilebilir."

Van'da bu gece meydana gelen 5.6 şiddetinde meydana gelen depremde  Bölgede yeterli hasar tespiti çalışmalarının yetersizliği ve çadır eksikliği nedeniyle insanların evlerinin durumunu bilmeden evlerine girdiği görüldü. Yıkılan otelde de gazetecilerin ve yardım gönüllülerinin yanı sıra, otel çalışanlarının ailelerinin de kaldığı öğrenildi. Otel çalışanları "sağlam" diye ailelerini otele taşınmışlar.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56