YATAKTA 12 EYLÜL DURUŞMASI

12 Eylül darbesi davasının sanıkları Evren ile Şahinkaya hastanedeki yataklarından telekonferans yöntemiyle duruşmaya çıktı.

YATAKTA 12 EYLÜL DURUŞMASI
12 Eylül darbesi davasının sanıkları Evren ile Şahinkaya hastanedeki yataklarından telekonferans yöntemiyle duruşmaya çıktı. Darbe günlerinin astığı astık, kestiği kestik önderleri sorulara “Evet efendim” şeklinde yanıt verdi. İddianame okunurken sanıkların zaman zaman uyuduğu görüldü. 12 Eylül mağdurları ve çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, davanın görüldüğü Ankara Adliyesi önünde duruşma öncesi toplanarak darbeyi protesto etti


12 Eylül 1980’de TRT ekranlarına çıkarak okuduğu bildiri ile yönetime el koyan Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın, 32 yıl sonra “sanık” oldukları 12 Eylül davasındaki yargılanmaları da televizyon ekranlarından gerçekleştirildi. Davanın başladığı 4 Nisan’dan bu yana iki sanık, ilk kez telekonferans yöntemiyle duruşmaya bağlanarak mahkeme huzuruna çıktı. Duruşmada, sanıkların kimlik tespiti yapıldı. İddianamenin okunmasıyla sanıklar haklarındaki suçlamaları öğrendi. İddianame okunurken sanıkların zaman zaman uyuduğu görüldü.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56