YÜZBİNLER GAZDANADAM FESTİVALİNE KATILDI

Taksim Gezi Parkı eylemlerini görmezden gelen, yanlı yayın yapan yazılı ve görsel basını teşhir etmek amacıyla dün Kadıköy’de yüz binlerce kişinin katılımıyla “1. Geleneksel Gazdanadam Festivali” yapıldı.

YÜZBİNLER GAZDANADAM FESTİVALİNE KATILDI
Taksim Gezi Parkı eylemlerini görmezden gelen, yanlı yayın yapan yazılı ve görsel basını teşhir etmek amacıyla dün Kadıköy’de yüz binlerce kişinin katılımıyla “1. Geleneksel Gazdanadam Festivali” yapıldı.

Renkli görüntülere sahne olan festivalde maket TOMA’dan su sıkıldı, dev kâğıttan maket biber gazı efektleri ile canlandırmalar yapıldı. AKP hükümetinin sık sık istifaya çağrıldığı festivalde “Satılmış medya istemiyoruz”, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Polis simit sat onurlu yaşa” sloganları atıldı. Festival, Cumhuriyet, Sol, Yurt, Birgün, Aydınlık gazetesi, Ulusal Kanal, Halk TV, Cem TV, Odatv, Cem ve Yön Radyo ile Ataol Behramoğlu, Şebnem Sönmez, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Leman Sam, Tarık Akan, Levent Üzümcü, Sevinç Erbulak, Füsun Demirel, Ayşen Guruda, Ayşe Emel Mesci, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Sanatçılar Girişimi, 68’liler Birliği Vakfı, Oyuncular Sendikası, 3. Köprü Yerine Yeniden Yaşam Platformu gibi çok sayıda sanatçı ve kurumun desteğiyle gerçekleştirildi. Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Kadıköy İskele Meydanı’ndaki festival alanına gelen yüz binler “Polis terörüne son”, “Hükümet istifa”, “Alo 155 biber gazı hattı”, “Gaza geldik. Hüloğğ” dövizleri taşıdı. Festivale THY ve Kozova direnişçileri de katıldı. Kadıköy Rıhtım’da bulunan Aden Otel’e dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri, otelin yanındaki Kızılay binasına ise “Boyun Eğme” pankartı asıldı. Meydana kurulan sahnede tiyatro sanatçısı Harun Güzeloğlu padişahın zorbalık hikâyesini canlandırdı. Güzeloğlu’nun ardından Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) Hürriyet Bandosu sahne aldı. Alt Kat Sanat Tiyatrosu ise “Biz halkız yeşerip yitenleriyle biz bir halkız” diyerek bir canlandırma gerçekleştirdi. Tiyatroculardan sonra soLMajör ve Flört Blues Bend sahne aldı. Festival geç saatlere dek sürdü.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56