HÜSEYİN İNAN'IN BABASI HIDIR İNAN VEFAT ETTİ

12 Mart askeri darbesinin ardından Deniz Gezmiş ve Yusuf Aslan ile birlikte 6 Mayıs 1972’de idam edilen Hüseyin İnan’ın babası Hıdır İnan (90) , Yenibosna Cemevi’ndeki törenin ardından toprağa verildi.

HÜSEYİN İNAN'IN BABASI HIDIR İNAN VEFAT ETTİ

12 Mart askeri darbesinin ardından Deniz Gezmiş ve Yusuf Aslan ile birlikte 6 Mayıs 1972’de idam edilen Hüseyin İnan’ın babası Hıdır İnan (90), Yenibosna Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından İstanbul’da toprağa verildi.

Hıdır İnan için dün öğle vakti Cem Vakfı Yenibosna Cemevi’nde düzenlenen törene ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP İstanbul İl Başkanı Doç. Bahri Şahin, CHP İstanbul milletvekili adayları Süleyman Çelebi, Sezgin Tanrıkulu, eski cumhuriyet savcısı Ali Özgündüz, Sabahat Akkiraz ile birlikte eski Esenyurt Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, eski CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, sanatçı Ali Rıza Binboğa ve çeşitli siyasi parti temsilcileriyle yöre köy derneği yöneticileri katıldı.

Cemevi dedesinin kıldırdığı cenaze namazının ardından yakınları tarafından omuzlar üzerinde cenaze arabasına kadar taşınan Hıdır İnan, daha sonra Yenibosna Kocasinan Mezarlığı’nda toprağa verildi. CHP İl Başkanı Doç. Bahri Şahin, “Siyaseten bizlere önderlik eden birinin babası ve bir neslin temsilcilerini kaybetmek bizi çok üzüyor. Her bir Hüseyin İnan’ın akrabasının vefatıyla yeni Hüseyin İnan’lar, Yusuf Aslan’lar doğar. Yurdumuzdan bu neslin evlatları çoğalarak artarak gelecektir. Allah rahmet eylesin. Önemli bir büyüğümüzü kaybettik” dedi.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56