KIVIRCIK ALİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Arguvan türküleri benim ilacım diyen Türk halk müziğinin tanınmış isimlerinden Kıvırcık Ali 11 Ocak 2011 tarihinde trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Türk halk müziğinin tanınmış isimlerinden Kıvırcık Ali geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Kaza İstanbul Çatalca’da meydana geldi. Kaza Çatalca’da meydana geldi… Sabaha karşı takla atan araçtan Kıvırcık Ali’nin cansız bedeni çıkartıldı..

Genç yaşta hayatını kaybeden Kıvırcık ali Arguvan'a  ve Arguvan türkülerine özel ilgi gösterirdi uzun yıllar Arguvan kurumlarının yaptığı etkinliklere katıldı. 2005 Yılında yapılan 3. Arguvan Türkü Festivaline telefonla davet edildi daveti büyük heyecanla kabul ederek festivale katılıp destek verdi. 

Zor şartlar altında ve sıkıntılarla mesleğini en iyi şekilde yapmaya çalışan Kıvırcık Alini vefaatı büyük üzüntü yarattı.

Arguvan Türküleri Benim İlacım Diyen Kıvırcık Alinin Hayatı :

Asıl Adı Ali ÖZÜTEMİZ olan, Kıvırcık Ali 11.10.1968 yılında Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli Köyü’nde, dokuz kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. Doğduğu gün babasının ölümünün 40 ekmeği verilmekteydi. Hal böyle iken dedesi “İşte oğlum geri döndü” der ve babasının ismi olan ALİ adını verir. Babası kendi yöresinde Aşık ALİ olarak bilinen ve çok sevilen mahalli bir halk ozanıdır. Sanatçı büyüyüp okul çağlarına geldiği zaman türküler söylemeye başlar. Bağlamaya ve halk müziğine olan ilgisi, köye gelen ozanları ve dedeleri kapı aralarından dinleyerek başlamıştır.
 
www.arguvanhaber.comYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
- 11 yıl Önce

halkın sanatcısı tüm türkiyenin hayranı oldugu ali özütemize allahtan rahmet kederli ailesine baş saglıgı dilerim.

SENİ UNUTMAYAYACAGIZ TÜRKÜLERLE BİRLİKTE GÖNLÜMÜZDE YAŞAKSIN. ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56