YEZİTLEŞTİKÇE YEZİTLEŞTİLER //

          Emevi Devletini kurarak Ehlibeyt katletmeye koyulan ‘’Muaviye  oğlu Yezit ve  taraftarları AKP İktidarı ile mantar gibi çoğalarak, aynada görünürcesine yüzlerini göstermeye başladılar...

      Akp  vekili  ‘’Metin Metiner, ’’Kerbela da Yezit in yanında idik bugünde yine Yezit  taraftarıyız, diyebilmişse bu şahıs Hz: Resule de düşman birisiyim demiş olmuyor mu.?    

      Hz: Muhammet Kabe dönüşü ‘’Kadrihun da  135 Bin rekabetçiyi durdurarak ‘’Hz: Ali yi yerine tayin etmişti ve ‘’ Kuranı Kerim ve Ailesi olan‘’Ehlibeytini de ümmetine emanet etiğini kimselerin inkar etme şansı olmasa gerek..  Hz. Resule sağlığında inanmış gibi görünüp vefatından sonra çark dönüşü yaparak vasiyet ve emanetlerini  yok etmeye soyundular..

      ‘’Hz: ALİ yi Kadir hunda tebrik edip kutlayanlar da, sözlerini tutmayıp ‘’Ehlibeyt ve taraftarlarına yapılan katliam ve iftiralı saldırıları durdurup karşı çıkmak yerine  ‘’Hz. Muhammed soyunu ve taraflarını yok etmek için,  Muaviye yi Şam da Vali yapıp güçlendirdiler ..

       Yakın günümüzde de aynı inkarcılar çoğalarak  (K. Maraş, Malatya, Sivas, Çorum, Gazi ve Gezi de, Hz Muhammed ve emanetlerine asıl sadık dost olanların üzerine gitti katlettikler, onunla da kalmayıp ‘’Orta doğuya kadar da açılarak aynı katillere her türlü destek oldular..

      -Eskişehir  Açık Öğretim Fakültesi Türk Dil Osmanlı Grameri  2, ders Kitabında Alevilere hakaret okutulmakta .. Şöyle ki; 
      (Allah Alevileri  aşağılık ve adi etsin, denmekte..

       Utanmadan bu hakaretlerin hele de Akp iktidarıyla artmasında ki asıl neden ‘’ Emevi  yezitliğini resmileştirip hilafeti yeniden getirmek midir…?

      Haz: Muhammed in ehlibeytine karşı düşmanca  çıkışlarla, ona ümmet olduklarını iddia edenler, birde ahret diyorlar ya, orada nasıl karşılanırlar bilemiyoruz.. Ancak, ‘’Muaviye ve Yezit in  tarafındanız diyebilip baş kesip insan katledenlerle tarihe yazıldı, kıyamete kadar da lanetlenecekler..

      Hz, Muhammed in yaşamı hadisleri ve sonunda olanlar hakkında kısa bir değerlendirmeden sonra,
sözümü şu cümlelerle bağlamak istiyorum.. ‘’Bu ülkede sistem ilkel Emevi döküntüleri tarafından tam anlamıyla kirletildi demektir.. Lafta ‘’yaradılanı yaradandan ötürü severim diyenler, ülkede sevgi insan hak ve hukukunu da  bitirdiler..

    Yezitleştikçe yezitleştiler ve  dini de siyasete malzeme ederek bir daha da ‘’insanlaşmıyorlar.. 
 
     Öyleyse; Geçmişten yola koyularak geleceği selamete almak için, karar günleri geldi ve kapıda canlar, oturup ‘’işi  aşı da, nasıl paylaşabiliriz düşüncesiyle, huzura yönelip sandığa öyle varılmalıdır..

     Kurtuluşun tek yolu ‘’önce insan ve yaşamı denecek, karara şart ve esas diyoruz  dostlar..                    
      
            Saygılarımla..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56