2014 E DÖRT ADIM KALA //

       Aslında yılı yıl boyu tüm oldu bittilerle suçlamak yerine, dünya halklarının uykusunu kaçıran sistem ve sahiplerini ‘’yılla birlikte arkalarından teneke çalıp taşlayarak uzaklaştırmak gerek..   
      Savaşlar la cana kıyıp yuva dağıtma karşılığı, şişirdikleri cüzdanlarıyla 2015 i yeni bir yıl deyip kutlamaya hazırlıklar çoktandır başlamış olmalı.. (Oteller kokteyller çalıp çırptıkları haram zehir zıkkımlarla falan.. 
       Elbette ki, kurup kolluk güçleriyle de korudukları ‘’çağın yüz karası sistemlerinde, İnsan hakkı gasp kazançlarıyla, her gün bayram ve seyranda oldukları gibi, yeni yılı da kendilerine göre düşündü ve o hayallerle
de karşılayacaklar..
       Yetmezmiş gibi, takvime konan bu gibi günlerde, sistemlerine omuz veren onca yalakalarında ‘’yüzüne sırıtarak  kalleşçe el sıkıp, ‘’yılın kutlu olsun hayırlı yıllara diyebilecekler..
       Şöyle ki, İnsan kanıyla karıp karıştırdıkları, güneşten kopup gelen bu yarı yuvarlağın üstünde, bir ot köküne bile değip dolaşmadan yaşamını renklendiren ‘’arsız ve ahlaksız iki ayaklılar, umarım 2015 yılı sizlerin değil, ‘’sefil aç işsiz yurtsuz bıraktığınız ‘’candaş yoldaşların yılı olacaktır..
        Böyleyken, ‘’özünde insan ruhu taşıyan siz ‘’tüm dünya yandaşlarımızın yılı olması dileğimle, 2015 e
‘’hoş geldi sefalar getirdiniz, diyerek buyursunlar diyerek kutluyorum..    
             
Hey gidi mutlular çok avratlılar
denizde de yatlılar
paralılar palavracılar
 
Size ne  mutsuz dan
Size ne ki umutsuz dan
 
Size ne aç yatmış uyumamıştan
Size ne ki..
Düzenin ipi elinizde
o yana da, bu yana da
 
-Ali Rıza UĞURLU-

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56