ARGUVAN AKP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ HACI BAYRAM DEMEZ

(Hacı Bayram Demez sorularımızı telefonla cevapladı)

SK: Hacı Bayram Bey kısaca sizi tanıyalım.

HBD: Malatya Arguvan Parçikan köyünde 1964 yılında doğdum. Beş çocuk babasıyım. Canlı hayvan ticareti yapıyorum. Otuz sekiz yıldır adak kurban işiyle uğraşıyorum. Elimden geldiği kadar hayır işiyle millete hizmet ediyorum. Bu hayır işinde milleti memnun etmeye çalışıyorum.

Besi işi yapıyorum. On altı yıldır siyaset yapıyorum. AKP’nin içerisindeyim.

ArguvanTeşkilat başkanlığı, İlçe Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Daha sonra 2019 da encümen oldum. Şimdi Arguvan Belediye meclis üyesiyim. Aynı zaman da AKP Arguvan teşkilat başkanı olarak görev yapıyorum.

SK: Arguvan Belediyesinde neler yapıyorsunuz kısaca anlatır mısınız?

BAŞKAN HİÇ AYRIM YAPMAZ

HBD: Belediye Başkan Mehmet beyle 2,5 yıldır birlikte çalışıyorum.

Keşke 12,5 yıldır çalışıyor olsaydım. Adam da ayrım gayrım yok. Arguvan’ın kırk dokuz mahallesi var, kendisine oy vermiş, vermemiş bir ayrım yok. O şu partiliymiş bu partiliymiş, AKP liymiş, CHP liymiş, DSP liymiş hiç önemli değil. Adamın bizden habersiz iş yaptığını görmedim. Aslında Mehmet başkanın bize ihtiyacı yok. CHP’nin mecliste altı üyesi var istediği kararı çıkarabilir. Buna rağmen yine de bize sormadan, bize bilgi vermeden bir taşı bir yere koyduğu yok. Mutlaka bana soruyor, Vahap Doğan’a soruyor, diğer arkadaşlara soruyor. Gerekeni yapıyor. Malatya’da 13 ilçe var bir yerde bir petrol ofisi yok. Biz petrol ofisi yaptık. Cezaevini fabrikaya dönüştürdük. Her tarafa tanıtım yaptık, market açtık.

Ziraat odası daha önce bizim AKP ilçe başkanının elindeydi iyi yönetemedi. Mehmet Başkan Ziraat Odası ile ilgilendi odamız güzel çalışıyor şimdi. Arguvan’ı Arguvan yaptık burada Mehmet başkanın emeği çoktur. Ben Mehmet Bey için ne kadar söylesem o kadar az olur.

SK: Hacı Bayram Bey şu anda siz rakip bir partinin belediye başkanını öve öve bitiremiyorsunuz.

HBD: Nerede sözü açılırsa orada gerçeği söylüyorum.

Allah gönlüne göre versin. Ben adamdan kötü bir şey görmedim. Meclis toplantısı var. Vatandaş belediyeye geliyor. Kapıda beklemesin diye içeri alıyor sorununu çözmeye çalışıyor. Arkadaşlar siz bekleyin, önce vatandaşın işini görelim diyor.

SK: Arguvan belediyesinin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilişkileri nasıl?

HBD: İlişkiler güzel. Sorun yok. Mehmet Başkan, Selahattin Başkandan memnun hiç ayrım gayrım yok yeter ki hizmet gitsin.

Sanayi ve konutlar yapıldı. Orada bekçi kulübesi gibi bir kulübe vardı. Bir kaynak için taa Malatya’ya gidiliyordu. Petrol konusunda Arguvan’lı büyük çile çekiyordu. Yukarılardan taa petrol için Morhamam’a gidiyorlardı. Mağdur oluyorlardı.

SK: Siz belediye başkanı olsaydınız ilave neler yapardınız.?

BEN BÖYLE BİR ÇALIŞMA GÖRMEDİM

HBD: Mehmet başkanın çalışmasına bakıyorum. Allah rahmet eylesin eşi hastanedeydi. Kendisinin bir ayağı İstanbul’da hastanede, bir ayağı buradaydı. Gelir gelmez uyku bile uyumadan cezaevindeki inşaatın, tadilat, tamirat bakım yapan işçilerin başına gidiyor. Adamda uyku bile yok. Ben olsam bu kadarını yapamazdım. İnsanın kendi işi olsa öyle çalışmaz. Ben böyle bir çalışma görmedim. Haddinden fazla fedakârlık yapıyor.

Cem evleri, Çavuş köyündeki kültür evi, öbürüne berikine her tarafa olsun koşturuyor.

ARGUVANLI ÇALIŞMALARDAN ÇOK MEMNUN

SK: Peki Hacı Bayram Bey siz Mehmet başkandan memnunsunuz da Arguvan halkı Mehmet Başkan ve Belediyenin çalışmalarından memnun mu?

HBD: Çok memnunlar çok. Ticaretle uğraşıyorum. Ben o köylerin hepsine gidiyorum mal almaya, davar almaya gidiyorum. Köylülerin yüzde sekseni Mehmet Bey diyorlar, başka bir şey demiyorlar

SK: Mehmet Bey önümüzdeki seçimlerde yeniden aday olur ise, Arguvan’lı oy verir mi? kazanır mı?

HBD: Altı aday olsa Mehmet Bey yine kazanır.

SK: O kadar eminsiniz yani

HBD: Evet eminin

SK: Belki iktidar partisi olarak sizin partinin adayı kazanır.

HBD: Hayır hayır. AKP bir değil, on tane aday koysa yine kazanamaz.

SK: Mehmet başkanı kimse indiremez mi?

HBD: Kesinlikle kesinlikle nasıl ki Cumhurbaşkanımız reisi kimse indiremezse, Mehmet başkanı da kimse indiremez. Kendisi inmezse. :))

SK: Mehmet Başkanda Arguvan’ın reisimi demek istiyorsun?

HBD: Aynen aynen (Gülüşmeler)

SK: Bu benzetmenize Mehmet başkan ne der bilmiyorum ama, pek memnun olacağını sanmıyorum. Zaten kendi cenahından, Arguvan’ı kimseye danışmadan tek başına yönetiyor diye eleştiriler var.

HBD: Hayır hayır doğru değil. Arkadaşlara danışmadan hiçbir şey yapmaz, bir caddeye isim mi verilecek danışmadan onay almadan hiçbir şey yapmaz. Kim söylemişse onu Mehmet başkanı çekemeyenlerdir, istemeyenlerdir.

KÖYLÜNÜN DURUMU İYİ

SK: Köylünün ekonomik durumu nasıl?

HBD: Köylünün sıkıntısı yok. Malı, davarı çok para ediyor. İki katını satıyorlar.Kayısısı var ve çok para ediyor. Yaş kaysının kilosu on beş lira. Bu sene kurusunu 60 liradan aşağı vermezler.Arpa, buğday aldı başını gidiyor. Arpanın kilosu 2.45, 2,60, 2.65 lira alaftar 3 TL yakın satıyor.

SK: Hacı Bayram Bey çok teşekkür.

HBD: Ben teşekkür ederim. Malatya’ya gelişiniz de görüşelim. Ben size kuzu dolması yaparım.

SK: Sağ olun…

Yarın: Arguvan Belediye Meclis Üyesi Vahap Doğan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56