AFET KONUTLARI AĞAÇLANDIRILAN ALANININ İÇİNE YAPILIYOR

Kısa süre önce temelleri açılan afet konutlarının yapımı memnuniyetle karşılanırken ilçedeki yetişmiş bedem ve çam ağaçlarının olduğu ağaçlandırma sahasının neden seçildiği, yıllardır devam eden süreçte bu alana konut yapılması planlandıysa yetkililerce neden bin bir emekle yıllardır ağaçlandırıldığı merak ediliyor.

AFET KONUTLARI AĞAÇLANDIRILAN ALANININ İÇİNE YAPILIYOR

Arguvan Gocikler ve Hakverdi mahallesinde meydana gelen heyelan mağdurları için yapıldığı iddia edilen afet konutları yoğun olarak yetişmiş badem ve çam ağaçlarının bulunduğu ağaçlandırma sahasının içine yapılıyor.

Kısa süre önce sessiz sedasız temel yerleri açılan afet konutlarının yapımı memnuniyetle karşılanırken ilçedeki yetişmiş bedem ve çam ağaçlarının olduğu ağaçlandırma sahasının neden seçildiği, yıllardır devam eden süreçte bu alana konut yapılması planlandıysa yetkililerce neden bin bir emekle yıllardır ağaçlandırıldığı merak ediliyor.

Arguvan’dan Hekimhan, Şotik ve Karahüyük istikametine giderken rahatlıkla görülen ağaçlandırma alanındaki çalışmanın AFET müdürlüğü tarafından yürütüldüğü ve yaklaşık 30-40 konut yapılacağı iddia ediliyor.

www.arguvanhaber.com 

Yoksa “ağaç sevginiz” yerine göre mi?
Devletimizi temsil kurumların yöneticileri ister de Arguvan’da afet konutlarını yapacak ağaçlandırılmış alan dışında yer bulamaz mı?
Afet konutlarının yapımı yılan hikâyesine dönmüş, çokta geciktiği biliniyor yapılacaklar dışında daha fazla konuta da ihtiyaç var buna hiç kimsenin karşı çıkması mümkün değildir.
Arguvan gibi bir yerde istenirse daha güzel yerlere bu konutları yapılabilme imkânı bulunur, kaş yapılırken gözde çıkartılmaz.
Konut yapılacak alanı vatandaş bulamaz anlarım, Belediye bulamaz hadi onu da anlamaya çalışırım ama devleti temsil eden kurumlar Arguvan’da yer bulamıyorsa buna inanmak bana zor geliyor.
Yıllar önce dikilen ve belirli aralıklarla orman işçileri ile çapalattırılan, meyve vermeye başlamak üzere bademlerin olduğu yaklaşık 70 dönümlük alanın bir bölümüne dikilen ağaçların bir kısmı yok edildi. İnşaatlar başlayınca yok edilmeye hızla devam edilecek.
Arguvan’la ilgili her şeyi gören duyan hatta işlerine geldiği gibi müdahale edenler başta olmak üzere siyasi partiler, siyasetçiler, dernekler, kısacası tüm sivil toplum örgütlerini temsil edenlerde bilinçli olarak görmezden geliyorlar.
Tamam, bunları anladık, ortaya çıkıp atıp tutacakları zamanlar bellidir.
Peki;
Başka yerlerde Ağaç kesiliyor diye sözde sağa sola koşanlar, bunları paylaşanlar
Ellerine pankart alıp sokağa çıkıp paylaşıp sözde duyarlılığa davet edenler
Tepkinizi neden gösteremiyorsunuz?
Yoksa “ağaç sevginiz” yerine göre mi?
Arguvan gibi bir yerde devletimizin kurumlarını temsil edenler ev yapacak arazi bulamıyorsa, bizlerde ülkemizde yaşanan her türlü tepkisizlik örneğinin daha da kötüsünü bu ve buna benzer her türlü örnekleri Arguvan’da görüyorsak ki görüyoruz.
Vah halimize.
Ersoy Eren (08.07.2020)


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 19:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56