AĞBABA, ARGUVAN’A HASTANE İSTEDİ

Arguvan ilçesi Malatya'nın en eski ilçelerinden biridir. Yaz aylarında şehir dışından gelenler ile birlikte nüfus artmaktadır. Ayrıca, yaz aylarında gerçekleştirilen Uluslararası Türkü Festivali ile Arguvan'a yurt içi ve yurt dışından binlerce kişi gelmektedir. Ancak Arguvan ilçesinde bir yoğun nüfus sirkülasyonuna rağmen maalesef bir devlet hastanesi yoktur.

AĞBABA, ARGUVAN’A HASTANE İSTEDİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan İlçesinde bulunan sağlık ocağının 4 mahalle ve 24 köye hizmet verdiğini belirterek hizmetin yetersiz kaldığını ve Arguvan’a devlet hastanesi yapılması gerektiğini belirtti.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba TBMM Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a yönelik yaptığı konuşmada “Sayın Başkan, Arguvan ilçesi Malatya'nın en eski ilçelerinden biridir. Yaz aylarında şehir dışından gelenler ile birlikte nüfus artmaktadır. Ayrıca, yaz aylarında gerçekleştirilen Uluslararası Türkü Festivali ile Arguvan'a yurt içi ve yurt dışından binlerce kişi gelmektedir. Ancak Arguvan ilçesinde bir yoğun nüfus sirkülasyonuna rağmen maalesef bir devlet hastanesi yoktur. Merkezde bulunan sağlık ocağına ise 4 mahalle, 46 köy bağlıdır. Sağlık ocağında uzman bulunmamaktadır. Herhangi bir trafik kazasında ilk müdahalenin ardından yaralılar Malatya merkeze, hastanelere sevk edilmekte. En son geçtiğimiz yıl trafik kazasında yaralanan bir vatandaşımız Arguvan ilçesinde gerekli müdahale yapılmadığı için hayatını kaybetmiştir. Arguvan ilçesinin üvey evlat muamelesi görmesini kabul etmiyorum. Bu konuda sizin de girişiminizle bir devlet hastanesi yapılmasını talep ediyorum.” dedi.
AKDAĞ ; “DEĞERLENDİRECEĞİM”
Ağbaba’nın konuşmasının ardından konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise “ Belli bir nüfusun altında, hastane inşa etmek oraya hizmet etmek anlamına gelmiyor. Arguvan'ın durumunu da inceleyeceğim, değerlendireceğim” dedi.
 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56