AĞBABA; ARGUVAN'I KÜLTÜR BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Kardeş Belediyeler Projesi kapsamındaki ziyarette kalabalığa hitap eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Arguvan’ı Malatya’nın kültür Başkenti yapacağız” dedi.

AĞBABA; ARGUVAN'I KÜLTÜR BAŞKENTİ YAPACAĞIZ
Ababa; “Arguvan’ı  kültür başkenti yapacağız”

Kardeş Belediyeler Projesi kapsamındaki ziyarette kalabalığa hitap eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Arguvan’ı Malatya’nın kültür Başkenti yapacağız” dedi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın koordinatörlüğünde hızla büyüyen Kardeş Belediyeler Projesi Malatya’da da vücut buldu. İstanbul Beşiktaş Belediyesi ile Malatya Hekimhan ve Arguvan Belediyeleri kardeş oldular.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışını tüm Türkiye’ye yaymaya çalışan, genel başkan yardımcısı olduktan sora çok önemli bir projeyi hayata geçiren, bu projenin başarılı olması için tüm Türkiye’yi karış karış gezen , kıt imkanlarla hizmet vermeye çalışan belediyelere batıdaki belediyeleri kardeş yaparak bizleri hizmet noktasında rahatlatan Veli Ağbaba’ya teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise yaptığı konuşmada; “Kardeşlik köprüleri atıyoruz. Beşiktaş ile Arguvan kardeş oldular.Bu kardeşlik Arguvan’ı daha iyi noktaya taşıyacak.”dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Bizim görevimiz imkanlarımızı kardeşlik için, barış için kullanmak. Biz bu duygularla Arguvan’dayız. Bir kucaklaşmayı gerçekleştiriyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcımızla uzun yıllardır birlikteyiz. Özgürlükçü sosyal demokrasi için, çağdaş Türkiye için çalışacağız.2023’te birilerinin farklı niyetlerine karşı Çarşı, Beşiktaş ve biz mücadele edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Sizi yürekten seviyoruz. Siz bu topraklarda barışın ,hoşgörünün, kardeşliğin tohumunu yeşertiyorsunuz. Burası Pir Sultanların, Hacı Bektaş-Velilerin memleketi. Onların  ektiği tohumları yeşertiyorsunuz. Her şeye rağmen birliğimizi bozmayacağız. Türkiye, Irak-Suriye değilse, Kobani’de Kürt olduğu için, Telafer’de Türkmen olduğu için saldırıya uğramıyorsa, herkesin borçlu olduğu şey: Laik , demokratik Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk’tür”dedi.

Ağbaba; “Beşiktaş’tan gelip sizlere dostluk elini veren belediye Başkanımız Murat Hazinedar’a teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından birini size yoldaş eyledik.Arguvan ve Hekimhan’da çok başarılı işlere imza atacağız. Arguvan’ı Malatya’nın kültür merkezi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş , Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a bir bağlama hediye etti.

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56