AĞBABA YONCALI BARAJI KARANLIK BİR SAYFA OLUŞTURDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Yoncalı rüyası yıllardır karanlık bir sayfa oluşturdu” dedi.

AĞBABA YONCALI BARAJI KARANLIK BİR SAYFA OLUŞTURDU
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan'da yapımı yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı'nda incelemelerde bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Yoncalı rüyası yıllardır karanlık bir sayfa oluşturdu” dedi.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba 1996 yılında temeli atılan ancak henüz %25’lik kısmı bitirilen Yoncalı Barajı’nı yerinde inceledi. Ağbaba Arguvan İlçesine bağlı Yoncalı Köyü’nde yaptığı açıklamada ”Yoncalı Barajı’nın yapımı tam bir problem yumağına dönüşmüş durumda. Müteahhit firma ile mahkemelik olunması sebebiyle 15 yıldır bir arpa boyu yol alınamaması maalesef düşündürücü. Yani mahkeme 10 yıl sürerse 10 yıl daha Yoncalı’ya bir çivi dahi çakılamayacak. Böyle bir şey olur mu? Yetkililerin derhal farklı bir alternatif bularak baraj inşaatını başlatmaları gerekiyor. Köylülerin arazileri istimlâk edildiği için insanlar köylerini terk etmek zorunda kalmışlar. Geçtiğimiz dönem bizim partimizin vekili Mevlüt Bey aracılığıyla bir miktar para ayrılmıştı. O parayla da yapılacak çok iş görünmüyor. Şimdi bu köy hayalet bir köye dönüşmüş. Bu olayla sadece Yoncalı köyü değil, Arguvan da, Malatya da büyük zarar görüyor. Yoncalı Barajı konusunda her sene insanlar uyutuluyor. Türkiye’de iktidar gücünü elinde tutan insanlar ayrımcılık yapıyorlar. Bunu açıkça burada görebiliyoruz. Yoncalı rüyası yıllardır karanlık bir sayfa oluşturdu. Yoncalının bitirilememesi siyasi bir karardır.”dedi."
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56