AİLE HEKİMİ VE EBE YAYLADA SAĞLIK HİZMETİ VERDİLER

Arguvan sağlık ocağında görev yapan Aile Hekimi Dr. Cumali Kuş ve ebe Ayfer Kılıç, aile hekimliği uygulaması kapsamında Parçikan köyünde takip ettikleri hamile kadınların kontrollerini ve çocukların aşılarını Arguvan’a yaklaşık 350 Km uzaklıkta bulunan Sarı Çiçek Yaylasına giderek yaptılar.

AİLE HEKİMİ VE EBE YAYLADA SAĞLIK HİZMETİ VERDİLER
Arguvan’da görevli Aile hekimleri ve Sağlık ocağı personeli ; Yaz Kış, Uzak yakın demeden görevlerini en iyi şekilde ve güler yüzle yaparak Arguvan halkının sevgisini kazanmaya devam ediyorlar.
Hayvancılıkla geçimlerini sürdüren bu nedenle de  Sarı Çiçek Yaylası'na göç eden aileler yaylada kaldıkları süre içerisinde sağlık hizmetlerini alamıyorlar Bunun bilincinde olan Arguvan sağlık ocağında görev yapan Aile Hekimi Dr. Cumali Kuş ve ebe  Ayfer Kılıç, aile hekimliği uygulaması kapsamında Parçikan köyünde takip ettikleri hamile kadınların kontrollerini ve çocukların aşılarını Arguvan’a yaklaşık 350 Km uzaklıkta bulunan Sarı Çiçek Yaylasına giderek yaptılar.   
Dr. Cumali Kuş, ebe Ayfer Kılıç zahmetli bir yolculuğun ardından ulaştıkları Sarıçiçek yaylasında 5 aylık Merve Perk, 4 aylık Hatice Şurademez ile hamile Şehadet Geyik, Münevver Fırat ve Nahide Dağdeviren rutin sağlık kontrollerini ve aşılarını yaptılar.

Kaynak: Ramazan Taştaş 
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56