AK Partili Çalık “Arguvan’ı yeniden inşa ettiklerini iddia etmiş ?

Çalık açıklamasında yıllar önce yapılmış, ama kapatılarak çürümeye terk edilmiş okulları çökmeye devam eden, yapılan dolgularla hizmete devam edebilen Malatya Arguvan arası yolu ve buna benzer hizmetleri de içine alan açıklamasında Arguvan’ı yeniden inşa ettiklerini iddia etmiş.

AK Partili Çalık “Arguvan’ı yeniden inşa ettiklerini iddia etmiş ?
Çalık açıklamasında yıllar önce yapılmış, ama kapatılarak çürümeye terk edilmiş okulları, çökmeye devam eden yapılan dolgularla hizmete devam edebilen Malatya Arguvan arası yolu ve buna benzer hizmetleri de içine alan açıklamasında Arguvan’ı yeniden inşa ettiklerini  iddia etmiş. 
 
Siyasetçiler her yıl nüfusu düşen Arguvan’ı yeniden inşa ettiklerini sakız gibi çiğniyorlar. 
İlçe merkezi dahil bir çok Mahallenin, Mezranın İçme suyu sorunlarını (özellikle bu yaz yaşanan) dile getiren yok.
Mahallelerin kanalizasyon alt yapı sorunlarını dile getiren yok.
Köyler yani adı mahalle olan yerlerin yollarının asfaltlanması çoğunluğu atma bölgesinde olan mahallerle ilgili ses seda yok.
Toplulaştırma yarım yamalak.
Köylerin en çok sorunlarından birisi olan yeni kadastro çalışması yapılması hususunda ses seda yok.
2021 yılının yarısını geçmemize rağmen halen telefonla konuşamayan, internet kullanamayan mahalleleri gören yok.
Gençlerin Arguvan’dan gitmesini önlemek amaçlı istihdam sağlayacak bir yatırımdan bahseden yok.
www.arguvanhaber.com

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın açıklaması.

  
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’nın Arguvan ilçesine eğitimden sağlığa, ulaşımdan sulamaya kadar her alanda yatırımlarda bulunduklarını belirterek, “Arguvan’ı yeniden inşa ediyoruz” dedi.
 
Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Arguvan ilçesini ziyaret ederek vatandaş, esnaf, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. 
 
İlçede esnafları ziyaret eden ve vatandaşlarla bir araya gelen Çalık, kendisine iletilen sorun ve istekleri dinledi. Vatandaşlarla çay içip, sohbet eden Çalık, Arguvan için yaptıkları ve bundan sonra yapacakları çalışmaları anlattı. 
 
Milletvekili Çalık, ilçe ziyaretinde daha sonra muhtar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Çalık, gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, pandemi ile mücadelede aşının önemli olduğuna dikkat çekti. 
 
“YOLUMUZ UZUN, TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
“Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz, yolumuz uzun” diyen Çalık, “Türkiye için, vatanımız için, devletimiz için bayrağımız için, ezanımız için sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’ın o güçlü Türkiye’sinde sizlerin vermiş olduğu o güçlü destek ve yaptığınız dualarla emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
“CİĞERLERİMİZİ YAKANLARIN CİĞERLERİ YANSIN”
Milletvekili Çalık, ülkenin bazı bölümlerinde yaşanan orman yangılarına ilişkin şunları söyledi:
“Şuan ciğerlerimizi yakıyorlar. Ormanlar yanıyor. Ormanların içerisinde hayvanlar, çiçekler yanıyor. Ağaçlarımız yanıyor, insanlarımız ölüyor. O yangınlara neden olanların, ciğerlerimizi yakanların ciğerleri yansın. Anne ve babalar ciğer acısının ne demek olduğunu bilirler. Bu çiçekler, ağaçlar, börtü böcekler, doğa olmazsa biz olmayız. Bütün imkânlarımızla yangınların söndürülmesi için mücadele ediyoruz.”
 
Yaşanan orman yangınlarını provoke ve manipüle edenlerin olduğunu dile getiren Çalık, “Biz, her şeye rağmen, ulusal ve uluslararası saldırılara rağmen ülkemizi en güçlü şekliyle sonuna kadar savunacağız. Türkiye’nin savunmasında en ön saflarda birlikte olacağız. Sizlerin varlığı ve desteği bizim için çok önemli” dedi. 
 
“ARGUVAN’A ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK”
 
Milletvekili Çalık, Arguvan’a her alanda önemli hizmetler yaptıklarını kaydederek, yapılan, devam eden ve yapılacak olan çalışmaları şöyle anlattı:  “Arguvan’a gençlik ve spor yatırımları kapsamında, sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile açık halı saha ve sosyal tesis yaptık. İlçemize eğitimde; 8 derslikli Merkez İlköğretim Okulu’nu, 8 derslikli Atatürk İlköğretim Okulu’nu, Eymir Birol Akın İlköğretim Okulu’nu, Yazıbaşı İlköğretim Okulu’nu, Atmalılar İlköğretim Okulu’nu, Yukarı Sülmenli Şehit Tuncay Göksu İlköğretim Okulu’nu kazandırdık. Arguvan’a sağlık alanında Merkez Sağlık Ocağına ek bina yaptık. İlçemize; 4,5 milyon lira maliyetle 5 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve aynı binada bulunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yapımı geçen yıl tamamlandı ve hizmet veriyor. Kültür ve turizm alanında Arguvan Eymir Mahallesinde Balıklı Göl Çevre düzenlemesini yaptık. Toplam proje uzunluğu 5,8 kilometre olan Arguvan çevreyolunu tek yol olarak yaptık ve hizmete açtık. Biz eğitimden sağlığa, ulaşımdan sulamaya kadar her alanda Arguvan’ımıza hizmet yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Biz Arguvan’ı yeniden inşa ediyoruz.“
 
 
“YONCALI BARAJI’NDAN EKONOMİYE 165 MİLYON TL KATKI SAĞLANACAK”
 
Çalık, Arguvan ilçesinde yapımı devam eden Yoncalı Barajın tamamlanması ile depolanacak olan 114 milyon metreküp su ile 174 bin 90 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacağını  söyledi. Çalık, “Yoncalı Barajı’nı yerinde inceledik, Cumhurbaşkanımıza, bakanımıza, tüm ilgililere giderek, ‘Yoncalı’nın suyu vermesi, Arguvan’a yeşil Arguvan yapar’ dedik. Yoncalı Barajı’nın tamamlanması ile depolanacak olan 114 milyon metreküp suyla 174 bin 90 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak. Ön yüzü beton kaplı kaya dolgu tipinde inşa edilen Yoncalı Barajı’nda gövde dolgusu ve dolusavak imalatları tamamlandı. Bu yıl ön yüzü beton imalatlarının da tamamlanmasıyla barajın inşaatı bitirilmiş olacak. Bununla birlikte Yoncalı Sulaması kapsamında yapımı devam eden 9 bin 40 metre uzunluğundaki Yoncalı Sulaması İsale Tünelinde de çalışmalar devam ediyor. Bu yıl için ilk etapta 47 milyon TL ödenek ayrıldı. Barajın tamamlanması ile Arguvan ilçesinde Akören, Alhasuşağı, Armutlu, Asmaca, Aşağısülmenli, Bozan, Çavuş, Çevreli, Ermişli, Eymir, Gökağaç, Gümüşlü, Güngören, İsaköy, Karahöyük, Kızık, Kömürlük, Kuyudere, Morhamam, Tarlacık, Tatkınık, Yeniköy ve Yukarısürmenli arazileri suya kavuşacak ve yılda ekonomiye yıllık 165 Milyon TL katkı sağlayacak” diye konuştu. 
 
“KÖMÜR ARAMA ÇALIŞMALARINA 4 MİLYON TL ÖDENEK”
 
Milletvekili Çalık, MTA tarafından Arguvan ilçesinde kömür aramaları çalışmaları için bu yıl 4 milyon TL ödenek ayrıldığını da belirtti. Arguvan ilçesinde FEDAŞ’ın 2021 yılında 4 milyon TL yatırımda bulunacağını da kaydeden Çalık, Hakverdi ve Dolaylı Mahallesinde depremzede vatandaşlar için yapılan konutları da yerinde inceledi. Çalık, Narmikan Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek, bölgede 8 bin 330 dekar araziyi sulaması planlanan Aliağa Barajının son durumu ile vatandaşların içme suyu ile ilgili yaşadıkları sıkıntılarının çözülmesi için ilgililerle görüşmelerde bulundu.
Çalık’a Arguvan ilçe ziyaretinde AK Parti Malatya İl Başkan yardımcısı İsmail Hakkı Pekel, AK Parti Arguvan İlçe Koordinatörü Sedat Alpkıray, AK Parti Arguvan ilçe Başkanı Gazi Uşen ile MHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Kınık eşlik etti.
 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 22:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56