AKÖREN KÖYÜNDE TAŞKIN KORUMA KANALI VE KÖPRÜLER YAPILDI

Arguvan Akören Köyünde DSİ tarafından yaptırılan taşkın koruma amaçlı 320 metre kagir kanal ve iki köprünün açılışı yapıldı.

AKÖREN KÖYÜNDE TAŞKIN KORUMA KANALI VE KÖPRÜLER YAPILDI
Arguvan Akören Köyünde DSİ tarafından yaptırılan su taşkını koruma amaçlı 320 metre kagir kanal ve iki köprünün açılışı yapıldı.

DSİ tarafından, Köy Muhtarlığının başvurusu sonrasında programa alınıp yapılan kanal ve köprüde Korkuluk sistemi de uygulandı. Korkuluk sisteminin Malatya’da ilk defa uygulandığı öğrenildi.

Kanal ve köprünün açılışına Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, Belediye Başkanı Vekili Ali Ekber Aslantürk, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Özcan Durmaz, DSİ Kontrolörü Metin Sagsüt, Kamu Kurumlarının temsilcileri, bazı Muhtarlar ve Dernek Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Köy Muhtarı Ekrem Aslan’ın hoş geldiniz ve teşekkür konuşmasından sonra Kaymakam Zafer Oktay ve DSİ Kontrolörü Metin Sagsüt yaptıkları konuşmalarında yapılan kanal ve köprüler hakkında bilgi verdiler.

Verilen bilgiye göre 2012 yılında köy muhtarlığının yaptığı başvuru sonrasında 320 metre kagir kanal, iki köprü ve korkuluklarının yapıldığı işin yapım maliyetinin 274.000-TL olduğu belirtildi.

Konuşmalardan sonra katılımcılara yemek ikram edildi.

Akören köyü haricinde Eymir köyünde yine Muhtarlığın başvurusu sonrasında DSİ tarafından 500 metre beton kanalın yapım çalışmasının devam etiği kısa süre sonra tamamlanacağı belirtildi.

www.arguvanhaber.com

Ersoy Eren
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56