AKP; YONCALI BARAJINA YENİDEN TEMELMİ ATACAK ?

Arguvan’da yapımı yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı yerel seçime malzeme yapılmak isteniyor. Arguvanlıların baraj temelinin üstüne temel atma oyununu yutacakları zannediliyor.

AKP; YONCALI BARAJINA YENİDEN TEMELMİ ATACAK ?
Arguvan’da yapımı yılan hikayesine dönen Yoncalı Barajı yerel seçime malzeme yapılmak isteniyor.

AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Nisan ayında AKP Arguvan İlçe Danışma Toplantısında Yoncalı Barajının 15 Mayıs’ta ihaleye çıkılacağını açıklamış daha sonra  Haziran ayında Yoncalı Barajı’nın göl alanında Özel İdareye ait taş ocağı ile Maden İşleri Genel Müdürlüğü’nün özel şirkete verdiği kömür ruhsatından dolayı gecikme yaşandığını belirterek 15-20 gün içerisinde ihale işlemine girmiş olacağız diye açıklamış ne yazık ki bunların hiç birisi gerçekleşmemişti.

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, geçtiğimiz günlerde Arguvan ve köylerinde yaptığı ziyarette yine barajı gündeme getirip   "Yoncalı Barajı'nın ihalesi yapıldı. Büyük bir ihtimalle Eylül ayının sonu gibi Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'nun katılımı ile temel atma törenini yapacağız" diye konuşmuş buda basında yer almıştı.

Baraj İhalesinin ne zaman yapıldığı ve hangi firmaya verdiği bilgisine ulaşılamadı. Bununla birlikte yıllar önce temeli atılmış ve kısmi olarak yapılmış baraj inşaatına yeniden temel atılmasını gündeme getiren AKP her zamanki göz boyama işlerden birisine daha imza atmaya hazırlandığı izlenimini yarattı.  

Arguvanlıların baraj temelinin üstüne temel atma oyununu yutacak zannediyorlar.

Merak ediyoruz.

-Bu ihale ne zaman yapıldı ?

-Hangi firmaya ne kadar fiyatla verildi ?

-İnşaata ne zaman başlanacak ve ne zaman bitirilecek ?

-Temeli yıllar önce atılmış ve kismi olarak da yapılmış baraja yeniden temel atma ihtiyacı varmı ?  


www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56