ANKARA ARGUVAN DERNEĞİ ARGUVAN’DA HATIRA ORMANI OLUŞTURDU.

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Arguvan Kerimker mevkiinde hatıra ormanı oluşturdu.

ANKARA ARGUVAN DERNEĞİ ARGUVAN’DA HATIRA ORMANI OLUŞTURDU.

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Arguvan Kerimker mevkiinde hatıra ormanı oluşturdu.

Arguvan Belediyesi tarafından tahsis edilen ve düzenleme çalışması yapılan alana çam ağacı dikildi. 27 Mart 2015 Cuma günü sabah otobüsle Ankara’dan Arguvan’a gelen Dernek Başkanı Asım Aydoğdu ve Yönetim Kurulu ile dernek üyelerinin ilk durakları Bozan Mahallesi (Köyü) oldu.

Ankara’dan gelen Arguvanlıları Bozan Mahallesinde Muhtar Hatun Yılmaz, İhtiyar heyeti, Malatya Bozan Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım, CHP Arguvan ilçe Başkanı İbrahim Çopur, Eymir Muhtarı Hasan Hüseyin Adıgüzel, Akören Muhtarı Ekrem Aslan, Arguvan Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Muharrem Bayram, Atmalılar Derneği yönetim kurulu üyesi Rıza Parlak ve Arguvan Maski Şefi Gazi Uşen’de yalnız bırakmadılar.

Bozan’da Şah Sultan Türbesi ziyaret edildi.

Şah Sultan Türbesi ziyaretinde Bozan Muhtarı, Ankara Arguvan Dernek Başkanı ve Arguvan Belediye Başkanı birer kısa konuşma yaptılar. Konuşmalardan sonra Bozan Muhtarı Hatun Yılmaz’a Asım Aydoğdu tarafından plaket verilirken derneğin gençlik kolu üyeleri adına bir genç kızda Hatun Yılmaz’a bir hediyede takdim etti.

Eşi ile birlikte Ankara’dan gelerek ziyarete katılan Sanatçı Erhan Yılmaz’da gelen talepler sonrasında katılımcılara duaz-ı imam okuyup kısa bir dinleti sundu. Erhan Yılmaz’ın dinletisi sırasında bazı katılımcıların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Erhan Yılmaz’ın dinletisi sonrasında Bozanlılar tarafından hazırlanan kahvaltı katılımcılara ikram edildi ve Arguvan Merkeze dönüldü.

Hatıra Ormanına ağaç dikildi.

Arguvan’da Hatıra Ormanı dikim alanına saat 11.00’de gelindi ve tüm katılımcılar hep birlikte hazırlanan alana çamları dikerek hatıra ormanı oluşturuldu.

Hatıra Orman’ı oluşturma alanına Ankara’dan gelenlerle birlikte Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım,Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Hurşit Kuşçu,İlçe Emniyet Amiri Doğukan Özer, Belediye meclis üyeleri, Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, Oda meclisi ile vatandaşlarda katıldı. 

Ersoy Eren

www.arguvanhaber.com
Fotoğraflar: Rıza Parlak-Ersoy Eren

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56