ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ARGUVANLI KADINLAR BULUŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ  

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin “Arguvanlı Kadınlar Buluşması” gerçekleştirildi.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ARGUVANLI KADINLAR BULUŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ  
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin “Arguvanlı Kadınlar Buluşması” Ankara Hakimevi’nde 202 kişinin katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Gülhan BİRSÖZ’ün yaptığı programın açılış konuşmasını Kadınlar Kolu’ndan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Gülseren ÖZER gerçekleştirdi. ÖZER konuşmasında “Yüreği sevgi dolu, hoşgörülü, dostluktan ve özgürlükten yana olan çağdaş Arguvanlı, Arguvan sevdalısı kadınlara etkinliğimize vermiş olduğunuz yoğun destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Sonrasında kürsüye gelen Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU “Derneğimizin yönetimi olarak bizler, içinden geldiğimiz Arguvan kültürünün kadına verdiği değeri ve bakış açısını da göz önünde bulundurarak, yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın her zaman yanlarında olmayı görevimiz sayıyoruz” dedi.

Başkan AYDOĞDU’nun konuşmasından sonra katılımcı kadınlarıın dernekten beklentileri ve bugüne kadar yapılan faaliyetler hakkındaki düşünceleri değerlendirildi. Program Gülali ZENGİN, Ali Ekber ERGÜN’ün sazları eşliğinde Zeynep KARABABA’nın güzel sesinden dinlenen türküler ile sona erdi.

Kaynak: İbrahim Özgür BEKTAŞ 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 07:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56