ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ GENÇLER BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin “Arguvanlı Gençler Buluşması” Ankara Hakimevi’nde gerçekleştirildi.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ GENÇLER BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin “Arguvanlı Gençler Buluşması” 8 Aralık 2019 Pazar günü Ankara Hakimevi’nde 153 Arguvanlı ve Arguvan sevdalısı gencin katılımı ve yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Elif ELÇİ’nin yaptığı ve açık büfe kahvaltı ile başlayan programda konuşma yapan Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU "Derneğimizin yönetimi olarak bizler,içinden geldiğimiz Arguvan kültürünün insana ve genç kuşaklara verdiği değeri ve bakış açısını da göz önünde bulundururarak, siz sevgili gençlerimizin her zaman yanlarında  olmayı görevimiz sayıyoruz" dedi. Daha sonra dileyen gençler kürsüye gelerek görüşlerini bildirdiler. Gençlerin konuşmalarından sonra derneğin Gençlik Kolu yönetimi için seçim yapıldı. Seçim sonucunda Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolu başkanlığına Tuğba YILDIRIM; yardımcılıklarına ise Meltem ÖZDEMİR, Umut GÜLBAŞ, Burçin Burcu YILDIRIM, Nil Başak DEMİRALP, Uğur AKDENİZ ve Ali Can AKDAĞ seçildi.

Programa gençlik kolundan Görkem YILMAZ ve İbrahim ATEŞ'in söylediği türküler ile devam edildi ve sonrasında davul zurna eşliğinde hep beraber çekilen halaylar ile etkinlik sona erdi.


Kaynak: İbrahim Özgür Bektaş

 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 18:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56