Ankara Arguvanlılar Derneği İnebolu Gezisi Düzenledi

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Kastamonu - İnebolu Gezisi 21-22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ankara Arguvanlılar Derneği İnebolu Gezisi Düzenledi
21 Nisan 2018 Cumartesi sabah saat 07:00'de başlayan gezide önce Çankırı daha sonra ise Ilgaz Dağı tesisleri gezildi. Saat 11.00'de İzbeli Çiftliği'nde tamamı çiftliğin kendi ürünlerinden oluşan açık büfe kahvaltı yapıldı. Kahvaltıdan sonra Kastamonu'da Kastamonu Kalesi, Nasurullah Cami, Şehit Şerife Bacı Anıtı gezildi.

Gezinin ilk gününün son durağı, İstiklal Madalyalı tek ilçe olan İnebolu oldu. Burada serbest geziden sonra akşam yemeğine geçildi. Yemek Erhan YILMAZ'ın da mini bir konseriyle sazlı sözlü ve bol Arguvan türkülü oldu. Ayrıca İnebolu Belediye Başkanı Engin UZUNER ziyarete geldi. Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği kendisine kayısı ve kayısı ürünlerinden oluşan bir hediye verirken, Belediye Başkanı da derneğe İnebolu'yu anlatan bir plaket verdi.

22 Nisan 2018 Pazar sabahı açık büfe kahvaltıdan sonra sırası ile İnebolu Geriş Tepesi, Türk Ocağı ve İnebolu Müzesi gezildikten sonra grup İnebolu'dan ayrıldı. Abana, Çatalzeytin ve Devrekani üzerinden Kastamonu'ya gelindi. Öğle yemeği Green Park'ta orman içerisinde yenildikten sonra Çankırı üzerinden Ankara'ya dönüldü.

Katılımcıların mutlu olduğu; güzel, kültürel ve eğlenceli bir gezi oldu. Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği  olarak tüm katılımcılara tekrar teşekkür ederiz.

İbrahim Özgür BEKTAŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 17:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56