ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ'NİN 25 YIL GECESİ YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşunun 25. yılı nedeni ile düzenlenen 25. Yıl Gecesi gerçekleştirildi.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ'NİN 25 YIL GECESİ YAPILDI
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşunun 25. yılı nedeni ile düzenlenen 25. Yıl Gecesi, 04 Kasım 2017 Cumartesi günü Türkiye Barolar Birliği’nin salonunda gerçekleştirildi.

Gece saat 19.30’da Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU’nun açılış konuşması ile başladı. Asım AYDOĞDU konuşmasında “Bizler, gurbette olduğumuz her an sılasını düşünen ve bir gün oraya dönmenin hayaliyle yaşayan insanlarız. Biliyoruz ki “Yolcunun son durağı, yola çıktığı yerdir”. Çünkü bir Arguvanlı için; “fiziksel doyum” ne kadar önemliyse “ruhsal doyum” da bir o kadar önemlidir. Ve ruhunu doyuran tek şey “sıla”sıdır. Ankara’ya gurbete bizlerden daha önce gelmiş olan büyüklerimiz de bundan 25 yıl önce bu düşünceden hareketle Ankara’da ismi Ankara Arguvanlılar Derneği olan bir fidanı toprağa diktiler. Bu küçük fidan, 25 yıl boyunca Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizin ve Arguvan sevdalılarının desteğiyle büyümeye ve gelişmeye devam etti. Günümüzde ise burada bulunan sizler ve aramızda olamayan binlerce Arguvanlıyı gölgesinin altına toplamayı başarmış kocaman bir ağaca dönüştü. Bu akşam burada görmüş olduğumuz coşku ve destek, bizlere bu fidanın artık derinlere kök saldığını ve çok uzun yıllar boyunca gelişmeye devam edeceğini gösteriyor. Temennimiz bütün Arguvanlıların ve Arguvan sevdalılarının bu ağacın gölgesi altında toplanması, birbiriyle kaynaşması ve Arguvan kültürünü her daim yaşatmasıdır. Hepimizin ortak çalışması ve değerli desteklerinizle bu temenninin gerçeğe dönüşeceğine yürekten inanıyoruz.” dedi.

Daha sonra sırasıyla sanatçılar Erhan YILMAZ, Sinem ÖNEL, Şirin ÜSTÜN, Mustafa ÖZARSLAN ve Davul-Zurna ekibi sahnede güzel bir performans gösterdiler. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen gece saat 00.30’da son buldu.

Geceye Eski Adalet Bakanı Seyfi OKTAY, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli AĞBABA,  CHP Ankara Milletvekili Murat EMİR, Sümer Holding Genel Müdür Yrd. Recep KOYUNOĞLU,  Yargıtay 9. Daire Başkanı Mehmet ÇAMUR, Ataşehir Belediye Başkan Yrd. Sadık KAYHAN, Emekli Anayasa Mahkemesi Üyesi Ayla PEKTAŞ, Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölüm Başkanı Başkanı Prof. Dr. Nurşen ALTUNTAŞ, Arguvan sevdalısı İşadamı Ahmet AYDOĞAN, yargı mensupları, Milliyet Gazetesi ile Ankara’da yayın yapan Zafer ve Darendeli gazeteleri ile Malatya’da yayın yapan Flaş Dergisi mensupları, Arguvan Vakfı Başkanı Hasan AYDIN,  Arguvan Bozan Köyü Muhtarı Hatun YILMAZ,  Özgür Radyo Turna Avazı program yapımcı ve sunucusu Gülhan BİRSÖZ,  Ankara Malatyalılar Dernek Başkanı Battal YILDIZ,  Malatya Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanı Ekrem DERNEK, Çağdaş Malatyalılar Dernek Başkanı Ümit ÖZTÜRK, İstanbul Eymir Köyü Dernek Başkanı Hacı Ali YILMAZ ve yönetim kurulu üyeleri, Arapgir Dernek Başkanı Hüseyin ÖZDEMİR, Darende Dernek Başkanı Şevket SOYLU, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman BİLGİLİ,  Kuluncak Dernek Başkanı Mahmut ASLAN, Ağılbaşı Dernek Başkanı Müslüm AKINCI, Basak Köyü Dernek Başkanı Mehmet AKKAYA, Başkınık Dernek Başkanı Bayram EMİCİ, Hacılar Dereköyü yönetim kurulu üyeleri, İğdir Dernek Başkanı Ali ÖZDEMİR, Köylü Köyü Dernek Başkanı Zeynep KOÇ ile çok sayıda Arguvanlı ve Arguvan sevdalısı katıldı.

Telgraflarıyla CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ve CHP İstanbul Milletvekili Onursal ADIGÜZEL ; çiçek göndererek de Arguvan Belediye Başkan Mehmet KIZILDAŞ, Adoksan AŞ. ve Kaff Pırlanta geceye destek vermişlerdir.
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 23:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56