Ankara Arguvanlılar Derneğinin “Kitabın Yeşerttiği Düşünceler” projesinin üçüncüsü yapıldı.

Kitabın Yeşerttiği Düşünceler projesi kapsamındaki söyleşinin üçüncüsü yapıldı.

Ankara Arguvanlılar Derneğinin “Kitabın Yeşerttiği Düşünceler” projesinin üçüncüsü yapıldı.
Kitabın Yeşerttiği Düşünceler projesi kapsamındaki söyleşilerimizin üçüncüsünü 25.02.2020 Çarşamba günü saat 18.30’da dernek merkezinde Orhan KEMAL'in oğlu Nazım Kemal ÖĞÜTÇÜ, gelini Saliha ÖĞÜTÇÜ ve çok sayıda basın mensubunun katılımı ile gercekleştirdik.
 
Dernek başkanı Asım AYDOĞDU hoşgeldiniz konuşması yaptıktan sonra; Süheyla YILDIZ DEMİRCİ'nin ‘’Söyleyin Kalbime’’ isimli kitabı yazarın kendisi tarafından ve Gani UĞURLU'nun ‘’Malatya Arguvan İsa Köyümüzü Tanıyalım’’ isimli kitabı ise ailesi tarafından katılımcılara hediye edildikten sonra sözü bu söyleşinin moderatörü Ali Can AKDAĞ'a bıraktı.
 
            Orhan KEMAL'in ‘’Gurbet Kuşları’’ isimli kitabının fiziki yapısı, karakterleri, okuyucu üzerinde bıraktığı izler ve anafikir üzerine söyleşi yapıldı. 11 Mart 2020 Çarşamba günü dernek merkezimizde ‘’Gurbet Kuşları’’ isimli filmin izlenmesine karar verildi. Ayrıca 25 Mart 2020 saat 18.30’da dernek merkezimizde Mahmut MAKAL'ın "Bizim Köy" isimli kitabının söyleşisinin gerçekleştirilmesine karar verildi. Toplantı sonunda Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU, Nazım Kemal ÖĞÜTÇÜ'ye Arguvan türkülerinden oluşan bir CD, Nazım Kemal ÖĞÜTÇÜ'de Dernek Başkanına Orhan KEMAL'in ‘’Bereketli Topraklar Üzerine’’ isimli kitabını hediye etti. Toplantının sonunda Orhan KEMAL'in oğlu ve gelini dernek kütüphanesine en az 25 kitap hediye edeceklerini söylediler.


Kaynak: Seren Özer
 

 
 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 17:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56