ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN YEMEK GÜNLERİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yöresel Yemek Günleri etkinliği kapsamında Arguvan'a has "Analı Kızlı" yemeğinin tanıtımı yapıldı.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN YEMEK GÜNLERİ ETKİNLİĞİ YAPILDI
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yöresel Yemek Günleri etkinliği kapsamında Arguvan'a has "Analı Kızlı" yemeğinin tanıtımı yapıldı.
 
19 Şubat 2017 Pazar günü saat 13:00'da dernek merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Arguvanlıların ve Arguvan sevdalılarının yoğun katılımı oldu.

Etkinlik açılışında konuşan dernek başkanı Asım AYDOĞDU katılımcılara Ankar Arguvanlılar Derneği’nin 25. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu tanıtıma katıldıkları için teşekkür ettikten sonra konuşmasında "Geçmişten günümüze toprakla haşır neşir olan nenelerimizin o günkü şartlarda ellerindeki imkanlarla yapmış oldukları bize ait yöresel yemeklerimizin hepimizin damağında unutamadığımız bir lezzetti vardır. O günkü şartlarda imkansızlıklar içerisinde ortaya konarak yapılan ve yaygınlaşan, günümüze kadar varlığını sürdüren yemek kültürümüzün devam etmesi adına yeni kuşaklarımızın da bu değerlere sahip çıkması gerektiğine inanıyoruz. Yöresel yemek günleri çerçevesinde yemeklerimizi geçmişten geleceğe taşımayı düşünüyoruz." dedi.
 
Daha sonra dernek yönetim kurulu üyesi Nazlı YILDIRIM Analı Kızlı yemeğinin tarifi ve yapılışını konuklara anlattı.


Tanıtımın son bölümünde ise katılımcılara Arguvan usulü Analı Kızlı yemeği ikram edildi.
 
Tanıtım etkinliğine ayrıca misafir olarak Ayşe AKMAN (Kültür ve Turizm Bakanlığı folklor araştırma uzmanı), Prof. Dr. Nurşen ALTUNTAŞ (Hacettepe Üniversitesi), Sami ÖZFIRAT (Yargıtay onursal hâkimi), Ali Yaver UĞURLU (Emniyet Müdürü), Battal YILDIZ (Ankara Malatyalılar Denek Başkanı), Şevket SOYLU (Darendeliler Dernek Başkanı), Müslüm AKINCI (Ağılbaşı Dernek Başkanı), Cennet ÇELİK de (Başören Dernek Başkanı) katıldılar.
 

 

İbrahim Özgür BEKTAŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 00:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
murat
murat - 7 yıl Önce

doğallıktan uzak

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56