ANKARA\'DA ABDAL MUSA BİRLİK CEMİ YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Abdal Musa Birlik Cemi Hüseyin Orhan’ın Dedeliği ile gerçekleştirildi.Cemden sonra Abdal Musa Birlik Kurbanı ve Aşure dağıtılarak yendi.

ANKARA\'DA ABDAL MUSA BİRLİK CEMİ YAPILDI

ABDAL MUSA BİRLİK CEMİ YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Abdal Musa Birlik Cemi Hüseyin Orhan’ın Dedeliği ile gerçekleştirildi. Ankara Dikmen Semti Sokullu Caddesi İğde Sokak No: 24 adresinde bulunan Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Cem Evinde gerçekleştirilen ceme yedi yüz kişiye yakın kişinin katıldığı görüldü.

Geçmiş dönem Milletvekili Mustafa Yılmaz, Ankara Vali Yardımcı Celal Dinçer, Karaşar Belediye başkanı Ali Özdamar, Karaşar Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Kaytanbıyık, Öğretim Görevlisi Seher Erdoğan Çeltik, Başhekim Yrd. Bahadır Şahin, Malatya Dernek Başkanı Yakup Demir, Hekimhan Dernek Başkanı Hasan Alıcı, Sazlılar Dernek Başkanı Haydar Bal, İğdir Dernek Başkanı Ali Özdemir ve birçok bürokrat Katılmıştır.

Dernek Başkanı Asım Aydoğdu’nun kısa konuşmasının ardından Ali Hıdır Bal, Abdal Musa için yazdığı şiiri okudu.

Dede Hüseyin Orhan (Arguvan Kuyudere Köyünden) Abdal Musa Birlik Cemini yürüttü. Mecdin Özcan (Arapgir Köyü), aynı zamanda zakir olan ve bağlama çalan dedeye cura ile katılarak zakirlik yapı. Dede Hüseyin Orhan, Abdal Musa Cemi hakkında bilgi de verdi.

Cemden sonra Abdal Musa Birlik Kurbanı ve Aşure dağıtılarak yendi.

HABER: Süleyman ÖZEROL

FOTOĞRAFLAR: Kadir OKÇU-Arda AYDOĞDU   

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ERHAN YILMAZ
ERHAN YILMAZ - 14 yıl Önce

Cem\'de ben de vardım.H.Hüseyin ORHAN Dede\'nin çok anlamlı, eğitici ve öğretici liderliği ile başlayan cemde hemen herşey harikaydı. Cankulağıyla dinleyen 700 kişilik bir katılım oldu. Başta Sevgili Asım AYDOĞDU olmak üzere Dernek Yönetiminin olağanüstü bir çalışma yaptıkları dikkatlerden kaçmadı. Hemen her şey dörtörtlüktü. Lokma, aşure ve ayran\'dan oluşan menünün tadı damaklarımızda kaldı. Servislerle geliş gidiş organizasyonu görülmeye değerdi. Her şey bir düzen ve intizam içindeydi. Teşekk

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56