Ankara’dan Arguvan’ Atmalılar Okuluna Kitap

Ankara’da bulunan Maya Koleji’nin düzenlediği ‘Kitap Etkinliği’ sonrası, toplanan kitaplar, ‘Atmalılar Ortaokulu’na gönderildi.

Ankara’dan Arguvan’ Atmalılar Okuluna Kitap

Maya Koleji’nde bu yıl düzenlenen ‘Kitap Etkinliği’ vasıtasıyla toplanan kitapların, Arguvan ‘Atmalılar Okuluna gönderilmesi kararlaştırılmıştı.

Öğretmen ve öğrenciler tarafında temin edilen kitapların, bu okulda çalışan Seher Kaya’nın önerisiyle Arguvan’a ulaştırılması konusunda mutabık kalındı. Temin edilen kitaplar kargoya verilerek Malatya’da faaliyet gösteren Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ulaştırıldı.

Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük,  dokuz koli kitabı alarak Atmalılar Ortaokulu yöneticilerine teslim etti. Maya Kolejinde çalışan Seher Kaya “Doğup büyüdüğümüz topraklara küçük bir katkımız olmuşsa bu bizi mutlu eder. Maya kolejine ve katkı sunan öğretmen ve öğrencilere içtenlikle teşekkür ederim. Emeklerinin karşılıksız kalmayacağını ve bu çabaların amacına ulaşacağına inanıyorum” dedi.

Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük ise, kendisinin de öğretmenlikten emekli olduğunu söyleyerek, “Maya Kolejlerinin bu duyarlı çalışmalarını takdir ediyorum. Dağıtılan kitaplar öğrenciler arasında sevince ve coşkuya neden oldu.  Kitap okumak alışkanlığı açısında bu çabalar oldukça anlamlı. Toplumsal açıdan kitap okuma alışkanlığını pekiştirecek bu denli çalışmaları anlamlı buluyorum” dedi.

Kaynak:sivilsayfalar.org

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 20:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56