ARGUVAN'A SAZ ŞEKLİNDE KÜLTÜR EVİ YAPILACAĞI AÇIKLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağı açıklanan saz şeklindeki kültür evi içerisinde çeşitli özelliklerin yanı sıra türkü müzesi ve saz yapım atölyesinin de bulunacağı belirtildi.

ARGUVAN'A SAZ ŞEKLİNDE KÜLTÜR EVİ YAPILACAĞI AÇIKLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi yer sorununu çözdüğünü açıkladığı Arguvan, Doğanyol, Erkenek ve Yazıhan’a da bölgeye has mimari özellikleri taşıyan kültür merkezleri yapacak. 
Çeşitli büyüklük ve özelliklerde olan ilçe Kültür Merkezleri; Yazıhan Kültür Merkezi, toplam alan 2079 m2, inşaat alanı 1204 m2, Doğanyol Kültür Merkezi, toplam 3444 m2, toplam inşaat alanı 1450 m2, Erkenek Kültür Merkezi, toplam alan 1550 m2, toplam inşaat alanı 548 m2.

Arguvan da Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Kültür merkezinin toplam alanın 2908 m2, inşaat alanında 800 m2 olacağı, saz şeklinde yapılacağı, içerisinde çeşitli özelliklerin yanı sıra türkü müzesi ve saz yapım atölyesi de bulunacağını açıkladı.

Kaynak.:
Malatya Büyükşehir Belediyesi Web sitesi 18.03.2015

//www.malatya.bel.tr/haber_detay.asp?id=692

 


Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2023, 09:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ali İhsan Ozturk
Ali İhsan Ozturk - 9 yıl Önce

Arguvan Arguvan olali boyle zulum gormedi. Onune gelen ilcede kultur evi yapiyor. Bu iste bir sey var ama bekleyip gorelim. Aslinda bu bir asimile oyunudur. Onune gelen oynuyor.

hasan atalan
hasan atalan - 9 yıl Önce

arguvana hizmet gerekli böyle boş işlerle 4 yılı doldurmaya bakmayın başkanım acil konut ve hastane problemini çözmeye bakın .artı arguvanda mükemmel abdalmusa kültür evimiz var yenisine gerek yok onun yerine ihtiyacımız olan hastane ve konut yapın teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56