ARGUVAN ARAPKİR ARASI ALTERNATİF YOL GENİŞLETİLİP ASFATLANDI

Arguvan Karahüyük,Ermişli istikametini veya Gökağaç, Konakbaşı, Koyuncu, Çayırlı Mahalleri (Köyleri) istikametinden gelerek Arapkir’e gidilebilecek yolda yapılan genişletme çalışması tamamlandı.

ARGUVAN ARAPKİR ARASI ALTERNATİF YOL GENİŞLETİLİP ASFATLANDI
Arguvan'dan Arapkire giden alternatif yol.

Arguvan Karahüyük,Ermişli istikametini veya Gökağaç, Konakbaşı, Koyuncu, Çayırlı Mahalleri (Köyleri)  istikametinden gelerek  Arapkir’e gidilebilecek yolda yapılan genişletme çalışması tamamlandı.

Kısa süre önce Arguvan Haber olarak Arguvandan Arapkire gittiğimizde gördüğümüz yola ulaşana kadar Arguvan köylerine ulaşımı sağlayan yollardaki bozukluklar ve çukurlar ister istemez dikkati çekiyor. Günlük olarak köylülerin  ulaşımını sağlayan minibüslerin sürücüleri yolların bozukluğundan dolayı sıkıntı içindeler.

Genişletilen ve asfaltı başlatılan Arguvan’dan  Arapkir arasını kısaltan alternatif yol Malatya Büyükşehir Belediyesinin çalışması sonrasında bölge insanına daha iyi hizmet verecek duruma getirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arapgir Belediyesi’ne bağlı Sipahiuşağı, Konducak, Çakırsu (Amuran) , Bostancık, Bağazlı ve Günyüzü mahalleleri grup yolunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Gerçekleştirilen geziye Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Genel Sekreter Arif Emecen, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56