ARGUVAN BELEDİYESİ HER MAHALLEYE BİR EKİP TAHSİS EDECEK

Her mahalleye ekip tahsis edecek olan belediye, kaldırım ve yürüyüş alanlarını yüksek seviyelere çıkarmayı hedefliyor. Belediyenin her mahalleye (49 Mahalle) bir ekip tahsis ederek çalışmalarını yürütmesi halinde Arguvan’ın 49 mahallesinin fiziki görünümü kısa sürede önemli ölçüde değişecektir.

ARGUVAN BELEDİYESİ HER MAHALLEYE BİR EKİP TAHSİS EDECEK

Belediyenin her mahalleye (49 Mahalle)  bir ekip tahsis ederek çalışmalarını yürütmesi halinde Arguvan’ın 49 mahallesinin fiziki görünümü kısa sürede önemli ölçüde değişecektir. 


Arguvan Belediyesinin Arguvan'ın Çehresi Değişiyor Başlıklı Haberi.

2015 yılı iş programı kapsamında ilçe genelindeki kaldırım ve parke taş uygulaması çalışmalarına hız verdi. İlçeyi yaz sezonuna hazırlayan ekipler, mahalle ve sokakları yeniden şekillendiriyor.

Kaldırım, parke taş, asfalt, sathi kaplama, yol bakım, onarım çalışmalarına ağırlık veren Arguvan Belediyesi ekipleri, mevcut kaldırım oranının en az 8 katı kaldırım yapmayı planlıyor. Her mahalleye ekip tahsis edecek olan belediye, kaldırım ve yürüyüş alanlarını yüksek seviyelere çıkarmayı hedefliyor. Çalışmalara Tepebağ Mahallesi ile başlayan çalışmaların diğer mahallere yayılarak devam edeceği belirtildi.

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, "Zarar gören ve yıpranmış olan kaldırım ve asfaltları yenileyerek bu eksiği de gidereceğiz. İlçemizi modern bir şehre kavuşturmak için çıktığımız yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu süreçte çalışmalarımızdan esnaf ve vatandaşlara verdiği rahatsızlıktan dolayı üzgünüz. En kısa zamanda kaldırım ve parke taşı çalışmalarını bitireceğiz." şeklinde konuştu.

Kızıldaş, yaşanılabilir bir Arguvan için yola çıktıklarını Arguvan’ın ismine yakışır hale geleceği güne kadar azimle çalışacaklarını belirtti.

Kaynak: Arguvan Belediyesi Web Sitesi

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
HasanAtalan
HasanAtalan - 9 yıl Önce

Calismalar dan dolayi sizlere ve calisanlariniza headline ederiz

volkan topçu
volkan topçu - 9 yıl Önce

şahsım adına kilit taşı çalışmalarından dolayı başkanımız sayın mehmet kızıldaşa teşekkürlerimi sunarım

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56