ARGUVAN BELEDİYESİNİN 100 GÜNLÜK ÇALIŞMASI

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın düzenlediği ikinci Halk günü toplantısında Belediye Başkanlığındaki 100 günlük çalışma değerlendirildi.

ARGUVAN BELEDİYESİNİN 100 GÜNLÜK ÇALIŞMASI

ARGUVAN BELEDİYESİNİN HALK GÜNÜNDE 100 GÜNLÜK ÇALIŞMA DEGERLEDİRİLDİ

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın düzenlediği ikinci Halk günü toplantısında Belediye Başkanlığındaki 100 günlük çalışma değerlendirildi. Halk günü 14.07.2009 Salı günü Belediye toplantı salonunda yapıldı. Önceden Arguvan’da duyurusu yapılan toplantıya katılanlara Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan tarafından 100 günde yapılan çalışmalar anlatılıp toplantıya katılanların görüşleri ve önerileri alındı. Halk günü toplantısında katılımcılar Belediye başkanına bazı sorunlarını da anlattılar.  

ARGUVAN BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN TAŞTAN’IN BELEDİYE ÇALIŞMALARI HAKKINDA VERDİĞİ BİLGİLERDEN BAZILARI  

ARGUVAN’A YENİ SANAYİ SİTESİ

Arguvan’ın ihtiyacını karşılayabilecek sanayi sitesi oluşturmak amacıyla Köy hizmetleri arkasındaki bölgede (Hayvan pazarı) 5531 m2 alan Sanayi bölgesi ilan edildi. Bu çalışmada 32 dükkân yapılması planlanmaktadır.

ARGUVAN’A YENİ ŞEHİR PLANI HAZIRLANIYOR   Arguvan’da yeni bir şehir planı yaptırıyoruz Bu amaçla 450 dönümlük bir parselasyon çalışması başlattık. Arguvan’da ucuz konut ve ucuz arsa veya bedelsiz arsa temin ederek konut üretimini artırmak istiyoruz. Şahsi arsa sahibi olanlarla görüşmelerimiz devam etmekte gerek arsa sahiplerinin gerekse belediyenin menfaati açısından bu çalışmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.  

KÜLTÜR EVİ YAPIMI KONUSUNDAKİ GELİŞMELER Kültür evi yapımı konusunda çalışma devam ediyor. Bu konuda öncelikle daha önce ayrılan 650 m2 alan Arguvan’ın ihtiyacını karşılayabilecek bir kültür evi yapımına yeterli görülmediğinden yapılan çalışma ile kültür evi yapım alanı 3600 m2 olarak yeniden belirlenip buraya uygun olarak yeni proje hazırlandı. Bu proje CHP genel başkanı Deniz Baykal ada sunulacak ve Kültür evi yapımı konusundaki gelişmeler tekrar Arguvan halkı ile paylaşılacaktır.

 HALI SAHA YAPILACAK

Arguvan’da Sosyal Aktivelerin yapılabilmesi amacıyla Halı Saha yapım çalışması başlatıldı Bu konuda Tarım ilçe müdürlüğü arkasındaki 1800 m2 alan Halı Saha yapımı için ayrıldı. Halı sahanın yapımı için Arguvan’da bayilik yapan esnaflarla yapılan görüşme sonrasında ürünlerinin satılması teklifi ile Halı sahanın yapımı için Efes pilsen ve Tuborg ile görüşmeler yapıldı. Efes pilsen böyle bir çalışmaya sıcak bakmadığını belirtti. Tuborg ise teklifimize sıcak baktı 30.000-TL maddi yardım yapmayı prensip olarak kabul etti. Bu konuda esnaflarımızla ve Tuborg ile görüşmelerimiz devam etmekte mutabık kalındığında protokol imzalanacaktır.

 ARGUVAN PARKINA BÜFE VE ÇAY BAHÇESİ  

Arguvan Parkının korunması ve daha iyi şekilde kullanmak amacıyla park içinde satış büfesi ve Çay bahçesi yapma çalışması devam etmektedir.

KANALİZASYON SORUNU

Arguvan’ın kanalizasyon çalışması yapılarak önemli bir sorun çözüme kavuşturulurken Sivrisinek sorunu da önemli ölçüde çözüldü. Bu çalışmada Belediye bütçesinden Beş ton mazot ücreti harcandı diğer iş makinesi ve ekipmanlar diğer Belediyelerden ve kişilerden temin edildi.  

DOLAYLIDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Dolaylı mahallesinde çevre düzenleme çalışmasını başlattık ancak istediğimiz sonucu alamadık Bazı kişilerle sorunlar çıktı. Çalışma şimdilik ertelendi.

DOLAYLIYA YENİ YERLEŞİM ALANI OLUŞTURMA ÇALIŞMASI

Dolaylıya yeni yerleşim yeri oluşturmak amacıyla Hazineye ait 63 dönümlük yer mahkemeye verilmiştir, bu sorun çözüldüğünde Konut alanı olarak düzenlenmesi hedefleniyor.

ARGUVAN’DA TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAK İSTEYENE DESTEK 

Arguvan’da inşaat yapmak isteyen “ARGUVANDA TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAK İSTEYEN” kim olursa olsun herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz ve destek veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Ev yaparken projelerin hazırlanması aşamasında sağlıklı evlerin yapılabilmesi için inşaat yapılacak alanın projeyi hazırlayanlar tarafından görülerek hazırlanması amacıyla yeri görüldü belgesi ruhsat aşamasında istenmeye başlandı 

MEZARLIKTA YENİ DÜZENLEME

Mezarlıkta yeni düzenleme yapılmakta parsel çalışması tamamlandı. Vefat edenin ailesi Belediyeden mezarlığın yerini tapusu ile birlikte alacak, mezarlığın daha düzenli olması sağlanacak ayrıca mezarlıkta 250 m2 üstü kapalı alan yapılacak bunun yapımını Ali kaplan üstelendi.

ÇALIŞMALARA KATKI PAYI TALEBİ

Arguvan da kanalizasyon çalışmalarını devam ettirmek için 250-TL katkı payı talebimiz oldu bundaki amacımız genel yapılan çalışmalarla birlikte 47 evlerde ve 81 evlerde de devam edecek çalışmaya destek sağlamaktır. Zorunlu olmayan ancak ihtiyaç olduğundan istenen bu katkı payının ödenmesini bekliyoruz.  

ARGUVAN’A YATAKLI TEDAVİ MERKEZİ DÜŞÜNCESİ 

Arguvan’a bir devlet hastanesi yapılması için yeterli hasta sayısı mevcut değildir bu konudaki düşüncemi z 8 veya 10 kişilik YATAKLI TEDAVİ MERKEZİ oluşturulmasıdır. 

  www.arguvanhaber.com  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56