ARGUVAN CEZAEVİ BİNASI ARGUVAN BELEDİYESİNE DEVİR EDİLDİ

Arguvan Cezaevi binasının Arguvan Belediyesine devir edilmesi teklinin onaylandığı açıklandı.

ARGUVAN CEZAEVİ BİNASI ARGUVAN BELEDİYESİNE DEVİR EDİLDİ
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kapatılan Arguvan Cevzaevi binasının Arguvan Belediyesine devir edilmesi tekliflerinin onaylandığını açıkladı.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık yaptığı açıklama da "Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve AK Parti İlçe Başkanımız Kudret Kılıç ilçede kapatılan cezaevi binasını Arguvan Belediyesi'ne devrini istemişlerdi. Bizde Adalet Bakanımıza ilettik ve bugün itibarıyla onaylandı. Arguvan Belediyesi'ne Sosyal Tesis yapılmak üzere devredildi. Arguvanlı hemşehrilerime hayırlı olsun. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’e teşekkür ediyorum" dedi.
 
Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın yaptığı açıklama.

Cezaevi sosyal tesis oluyor.
İlçemizde bulunan cezaevinin kapatılması sonucu atıl durumda kalmaması ve daha önce cezaevi olarak hizmet veren bina ve alanın Arguvanlılara sosyal tesis ve üretim tesisi olarak hizmet vermesi için girişimlerde bulunduk. İki defa olumsuz görüş bildirilmesine rağmen İl Milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendinin destekleriyle cezaevi Arguvan Belediyesi'ne tahsis edildi. Bu konuda ilgi ve desteklerini esirgemeyen Prof. Dr. Sezai Yılmaz Hocama, Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba'ya ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Hanımefendiye teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 07:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56