ARGUVAN'DA İÇME SUYUNA UYGUN RAPORU VERİLMEYEN KÖYLER

Arguvan'da Kuyudere (Minayik), Koçak (Mamusa), Yenisu (Kızıluşağı), Çayırlı (Arakel) ve Karahüyük köylerinin içme suyu numunesine uygun değil raporu verildiği belirtildi.

ARGUVAN'DA İÇME SUYUNA UYGUN RAPORU VERİLMEYEN KÖYLER
Malatya’da Haziran ayı içerisinde Arguvan ilçe ve köylerinden alınan içmesuyu numunelerinden bazılarına uygun olmadığı raporu verildi.


Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Haziran ayında Malatya’nın ilçe ve köyleri ile merkezde değişik yerlerde içme suyu numuneleri alınıp tahlil edildi. Tahlil sonucunda, Arguvan'da Kuyudere (Minayik), Koçak (Mamusa), Yenisu (Kızıluşağı), Çayırlı (Arakel) ve Karahüyük köylerinin içme suyu numunesine uygun değil raporu verildiği belirtildi.


İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde içme ve kullanma suyunun sağlığa uygunluk denetimini İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. İçme ve kullanma sularını klorlanmasının sağlanması, sağlığa uygun şekilde tüketime sunulması ve kirliliğin ıslah edilmesi, ilgili mevzuat gereğince belediye sınırları içerisinde belediyelerce, belediye sınırları dışında ise il özel idaresi ve köy muhtarlıklarının sorumluluğundadır” ifadeleri yer aldı.

 

Basından

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56