Arguvan'da Kapalı Spor Salonunun Temeli Atıldı

Arguvan Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan alana Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yaklaşık 500 seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonunun temeli atıldı.

Arguvan'da Kapalı Spor Salonunun Temeli Atıldı

Arguvan Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan alana Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yaklaşık 500 seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonunun temeli atıldı.

Yaklaşık 2 bin metrekare alana sahip ve 500 seyirci kapasiteli olarak inşa edilecek olan Arguvan Kapalı Spor Salonu temel atma programına, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın yanı sıra AK Parti MKYK Üyeleri ve Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfekci ve Öznur Çalık, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aladağ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, siyasi parti ilçe başkanları, İl Müftüsü Veysel Işıldar, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, STK temsilcileri, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Arguvan için çok önemli bir günü yaşadıklarını belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Bugün Arguvan'ın çok önemli bir eksiğini gidermek ve ihtiyacını karşılamak üzere bir araya geldik. Kapalı Spor Salonu'nun temel atma töreni hepimiz için çok ayrı bir önem taşıyor. Arguvan ilçemizin ihtiyacı vardı dedi.

Malatya Büyükşehir Beledİye Başkanı Selahattin Gürkan ise,  Hep birlikte Malatya'nın hizmetinde olacağız. Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız. Türkü Festivaline katıldım. Nazım Hikmet ile ilgili, ‘Bir ağaç gibi hür ve özgür, bir orman gibi kardeşçesine' bu kardeşliği her daim muhafaza etmemiz lazım. Muharrem ayının 7. Günü bütün Arguvan'lı hemşerilerimin Muharrem aylarını tebrik ediyorum. Bu ayda yaptığınız ibadetlerin, tutmuş olduğunuz oruçların Allah nezdinde kabulünü niyaz ediyorum. Spor tesisimiz de Arguvanlı hemşerilerimize hayırlı olsun. Ayrıca burada Gençlik ve Spor Bakanımıza da teşekkür etmek istiyorum. Gençlik ve Spor Bakanımız Malatya'nın her köşesine, spor salonları, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları, jimnastik salonları, gençlik merkezleri her ilçemizde her semtimizde milyarlarca liralık yatırımlar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Basından 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 07:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56