ARGUVAN GÜMÜŞLÜ KÖYÜNDE 80 KOYUN ÇALINDI

Arguvan Gümüşlü (Kesirik) Köyünde, ahırı koruyan 2 köpeği uyuşturan hırsızlar 80 koyun çaldı.

ARGUVAN GÜMÜŞLÜ KÖYÜNDE 80 KOYUN ÇALINDI
Edinilen bilgiye göre, Arguvan Gümüşlü (Kesirik) köyünde sabah saatlerinde hayvanları beslemek için ahıra giren Reşat ve Refika Koçdağ çifti, ahırdaki 80 koyunu bulamayınca etrafı araştırmaya başladı. Ahırı koruyan 2 köpeğin de uyuşturulmuş olduğunu gören çift, durumu jandarmaya bildirerek şikayetçi oldu. Jandarma ekipleri, zanlıların bulunması için çalışma başlattı.
Yıllardan beri biriktirdikleri parayla hayvan aldıklarını dile getiren Refika Koçdağ, "80 koyunumuzu çaldılar. Bütün emeklerimiz boşa gitti" dedi.
Çiftin oğlu Muharrem Koçdağ ise ahırın 2 eğitimli çoban köpeği tarafından korunduğunu belirterek, "Köpeklerimizin böyle bir olayda kesinlikle havlaması gerekirdi. Gündüz bile köpeklerden dolayı kimse ahıra yaklaşamazdı. Ama sabah kalktığımızda köpekler uyuşuk vaziyette yatıyordu. Köpekleri yerden zorla kaldırdım" diye konuştu.
Yıllardır hayvancılıkla uğraştıklarını, ilk kez köpeklerinin uyuşturularak küçükbaş hayvanlarının çalındığını gördüklerini belirten Koçdağ, ne şekilde uyuşturulduklarını bilmedikleri köpeklerin olaydan 6 saat sonra kendilerine gelebildiklerini söyledi.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56